15 yaşındaki çocuğun midesinden şarj kablosu çıktı – Son Dakika Türkiye Haberleri

Diyarbakır’da 15 yaşındaki çocuğun midesinden 1 metrelik şarj kablosu ve toka çıktı. 

Kusma ve bulantı şikayetiyle ailesi tarafınca hastaneye götürülen adam çocuğunun çekilen röntgeninde, midesinde şarj kablosu ve toka olduğu görüldü.

Bunun üstüne çocuk, ambulans ile Fırat Üniversitesi Hastanesi’ne sevk edildi.

Üniversitenin Çocuk Gastroenteroloji Hepatoloji ve Beslenme Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Yaşar Doğan ve ekibi tarafınca meydana getirilen endoskopik işlemle çocuğun midesindeki kablo ve toka başarıyla çıkarıldı.

Tedavisinin peşinden sağlığına kavuşan çocuk taburcu edildi.

15 yaşındaki çocuğun midesinden şarj kablosu çıktı - 2

‘KABLOYU ÇIKARIRKEN ZORLANDIK’

Ameliyatı gerçekleştiren Prof. Dr. Yaşar Doğan, kablonun bir ucunun ince bağırsağa geçmesi sebebiyle zorlandıklarını ifade ederek, “Hastanın kusma ve karın ağrısı şikayetleri olması üstüne sıhhat kuruluşuna başvurulmuş. Orada meydana getirilen araştırmalarda hastanın midesinde kablo tespit edilmesi üstüne bizlere danışıldı” dedi ve sözlerine şöyleki devam etti:

”Hasta bizlere ulaştıktan sonra ön hazırlık yapılmış oldu ve lüzumlu olan açlık süresinin peşinden hastaya endoskopik işlem yapılmış oldu. Endoskopik işlemle midedeki kablo çıkarıldı. Kabloyu çıkarırken açıkçası zorlandık, zira kablonun bir ucu ince bağırsağa geçmişti. İşlem başarıya ulaşmış bir halde sonlandırıldıktan sonrasında hasta sıhhatli bir halde evine gönderildi

Yoruma kapalı.