224 Nerenin Telefon Kodu? 0224 Alan Kodu Hangi Şehre Ait?

224 Nerenin Telefon Kodu? 0224 Alan Kodu Hangi Şehre Ait? – Gazete Haberleri

224 Nerenin Telefon Kodu? 0224 Alan Kodu Hangi Şehre Ait?

224 Nerenin Telefon Kodu?

Sabit telefonlar ve cep telefonları üzerinden farklı şehirlerarasında arama yapmak ve doğru kişiye ulaşabilmek için mutlaka telefon ön kodunun bilinmesi gerekmektedir. Türk Telekom Kurumu bu anlamda 82 şehir için telefon ön kodları belirlemiştir. Telefon ön kodlarının tüm listesini Türk Telekom internet web sayfası üzerinden sağlıklı bilgilere ulaşmak söz konusu olmaktadır.

Her ilin iletişim ön kodu mevcuttur. 224 ön kodu Bursa iline ait tescillenmiş ön kod olarak kabul edilmektedir. Farklı bir şehirden Bursa şehrine ait bir telefona ulaşmak için ön kodun başına “0” koyarak 0224 olarak ön kodun girilmesi ve ardından 7 rakamlı telefon numarasının girilerek aranması gerekmektedir. 0224 üzerindeki “0” aslında Türkiye’nin ülke kodu olan +90 olarak tescillenmiştir. Özellikle cep telefonları ve yurtdışından bursa araması gerçekleştirilirken +90224 olarak ön numaranın mutlaka yazılması gerekmektedir. Bu anlamda +90 Türkiye 224 Bursa olarak sistem algılayacaktır.

+90 yazılmadan 224 yazılması halinde Dünya içerisinde yer alan farklı bir ülkenin ön kodu olarak sistem algılayacaktır.

0224 Alan Kodu Hangi Şehre Ait?

Türk Telekom’a ait bilinmeyen numaralar çağrı merkezi temsilcilerinden şehir ön kodları için bilgi alınabilmektedir. Yine web siteleri veya arama motorlarına ilgili kodun yazılması halinde hangi ile ait olduğu konusunda detaylara ulaşılabilmektedir. 0 224 alan kodu Bursa olarak tescillenmiştir. 0224 yazıldıktan sonra ilgili kişiye ait telefon numarasının yazılmasıyla arama doğru olarak gerçekleşmektedir. Bursa ili plakası 16 olarak tescillenmektedir. Ancak telefon alan kodu ile karıştırılmamalıdır. Bursa iline ait telefon alan kodu 0 224 olarak belirlenmiş ve kullanılmaktadır.

Yoruma kapalı.