5 Mayıs İŞKUR personel alımını neler yapacak? KPSS’siz kadro alımı nasıl yapılacak?
5 Mayıs Çarşamba İŞKUR işyar alım ilanları İŞKUR üstünden gösterildi. Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) yayınlanana nazaran Türkiye geneli fazlaca sayıda personel alımının bilgilerini duyuruldu. KPSS’li ve KPSS şartsız fazlaca sayıda işyar alınacağı açıklandı. Müracaat ve duyuru bilgileri haberimizde..


İŞKUR İş İlanları, gösterilen ilanlara nazaran 99 bin 913 Açık işçinin duyurulacağı açıklandı. onaylanan personel alımında adayların 18 yaşını tamamlaması olması ve belirtilen kullanım koşullarının tamamlanması detaylı bir şekilde açıklandı.


ÇEŞİTLİ MESLEKLERDEN MEMUR ALIMI BAŞLADI
Işgören alımı İŞKUR üstünden yapılacak. Başta Abone Memuru, Yazıhane Memuru (Dış Tecim), Yazıhane Memuru (Genel), Yazıhane Memuru (İdari İşler), Danışma Memuru, Sigorta Memuru, Planlama Memuru, Yurt Memuru olmak için lüzumlu kamu yönetima da lüzumlu meslekler okulları okul yolunda olması gerektiği açıklandı. .


ALIMLAR BAŞLADI
Alımlar başta İstanbul, İzmir ve Ankara olmak suretiyle lise mezunları alımları yapılacak. Başvurular ise İŞKUR üstünden çevrimiçi bir halde gerçekleşecek.


MEMUR ALIMI GENEL BAŞVURU ŞARTLARI
Işgören alma alıştırması:


18 Yaşından büyük olmak.


Durumunda herhangi bir sıhhat problemi yok.


Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.


Yazıhane içinde teslim edilen bir halde bir halde yapılır.


Ekip uyumlu olmak.


Sizin ölçütleriniz elde etmiş olmak.


Lüzumlu sertifikalara haiz olmak.


İŞKUR Kaydı olmak.


Hususi müracaat şartlarını korumak.
Yoruma kapalı.