ABD ile AB arasında enerji fiyatı anlaşmazlığı! Fransız Maliye Bakanı'ndan sarsıcı çıkış

ABD ile AB arasında enerji fiyatı anlaşmazlığı! Fransız Maliye Bakanı’ndan sarsıcı çıkış – Ekonomi Haberleri

ABD ile AB arasında enerji fiyatı anlaşmazlığı! Fransız Maliye Bakanı'ndan sarsıcı çıkış

Fransa Maliye Bakanı Bruno Le Maire, Avrupa Birliği (AB) Ukrayna’daki savaşın sonuçlarından zarar görürken ABD’nin küresel enerji piyasasına hakim olmasına izin verilmemesi gerektiğini söyledi.

Parlamentodan seslenen Le Maire, “Ukrayna’daki çatışma, Amerikan ekonomik egemenliği ve AB’nin zayıflamasıyla sona ermemeli” dedi.

Emeklilerin beklediği haber geldi: SGK'dan promosyon açıklaması! Emeklilerin beklediği haber geldi: SGK'dan promosyon açıklaması!

Emeklilerin beklediği haber geldi: SGK’dan promosyon açıklaması!

Le Maire, Washington’un “sıvılaştırılmış doğal gazını kendi sanayicileri için belirlediği fiyatın dört katına satmasının” kabul edilemez olduğunu belirterek, “Avrupa’nın ekonomik olarak zayıflamasının kimsenin çıkarına olmadığını sözlerine ekledi.

Le Maire, “Amerikalı ortaklarımız ile Avrupa kıtası arasında enerji konusunda daha dengeli bir ekonomik ilişkiye ulaşmalıyız” ifadelerini kullandı.

Ukrayna’daki savaştan önce Rusya, AB’nin en büyük gaz tedarikçisiydi. Ancak son aylarda Moskova’ya uygulanan yaptırımlar nedeniyle Rusya’nın AB’ye gaz arzı önemli ölçüde azaldı.

Yoruma kapalı.