Akşener: Benimle iktidara yürümeye hazır mısınız? – Son Dakika Türkiye Haberleri

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Meclis grubu toplantısında kürsüdeydi. Partilelere ”Benimle yürümeye var mısınız?” diye sordu. 

Meral Akşener, ”Şimdi, bir kez daha sizlere sormak isterim. Benimle, bu kutlu mücadeleye var mısınız? Nice engelleri aştığımız benzer biçimde bugün de, önümüze dikecekleri her türlü duvarı yıkıp geçmeye var mısınız, benimle iktidara yürümeye hazır mısınız” ifadelerine yer verdi. 

”KAYBEDECEK ARKADAŞIMIZ YOK”

Kaydecek dava arkadaşlarının olmadığına da vurgu meydana getiren İYİ Parti Geneş Başkanı, ”İYİ’ler ailesinin temel şiarına uymak istemeyenlerin ve bu ağır yükü taşımaktan imtina eden yufka yüreklilerin de kutlu yolculuğumuzda yeri yoktur, asla da olmayacaktır” diye konuştu. 

BAHÇELİ’DENİN ”3 DÖNEM” ÇIKIŞI

Akşener, 6’lı masanın anayasa değişim önerilerine gelen tepkilere de cevap verdi. ”Kuvvetler ayrılığı ve etkin Meclis vurgusu yapınca rahatsız oldular” diyen Akşener, MHP Genel Başkanı’nın “Cumhurbaşkanı 3 dönem için seçilsin” çıkışını da hatırlatarak şöyleki konuştu:

”Sezen Aksu’nun şarkısındaki benzer biçimde, “1-2-3 yetmez, 4-5-6 olsun” diyenlerin, koltuk sevdasına kurban edilen memleketimizin, İYİ’lerin güneşi haricinde, bir alternatifi yoktur”

Yoruma kapalı.