Ampute Futbol Milli Takımı'nda Dünya şampiyonluğu sevinci

Ampute Futbol Milli Takımı’nda Dünya şampiyonluğu sevinci – Son Dakika Futbol Haberi

Ampute Futbol Milli Takımı'nda Dünya şampiyonluğu sevinci

Dünya şampiyonu oldukları için oyuncularını tebrik eden Ampute Futbol Milli Takım Teknik Direktörü Osman çakmak, “Şu Ay-yıldızın dalgalanmasına bak. Çocukların alınlarından öpüyorum. Onlar hep çalıştı. Hocam neler yapabiliriz, profesyonel anlamda neler gerekiyor gibi şeyler sordular. Ben de Türk milletinin birlik ve beraberliği için ne gerekiyor ise, hangi antrenman metodu uygun ise onu işledim. Mutluyum, Dünya Şampiyonuyuz. 85 Milyon sokakta olsun. Böyle bir coşku yok” diye konuştu.

TÜRKİYE BEDENSEL ENGELLİLER SPOR FEDERASYONU BAŞKANI ERGEZEN: BİZİM LAKABIMIZ KORKUSUZLAR

Milli takımın müzesinde sadece Dünya Kupası’nın eksik olduğunu ve Dünya şampiyonluğunu kazandıkları için çok mutlu olduklarını dile getiren Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Muaz Ergezen, “Bir tek bu kupamız eksikti müzemizde biliyorsunuz. Çok şükür İstanbul’da ev sahipliği yaptığımız Dünya Şampiyonası’nda şampiyon olduk. Bu aziz millet her şeyin en güzelini hak ediyor. Sayın Cumhurbaşkanımız buraya kadar geldi. Büyük moral ve destek verdi bizlere sağ olsun. Bizim lakabımız korkusuzlar. Her milletin marşı var ama bizim milli marşımızın adı İstiklal Marşı. Korkma diye başlar. Hiçbir engelden, hiçbir ayak oyunundan, hiçbir hileden korkmadık ve yılmadık. Yılmadan buralara kadar geldik. Namağlup olarak geldik ve çok şükür şampiyon olduk. Milletimize hayırlı olsun. Tüm engelli camiamıza hayırlı olsun. Çok duygulandık. Aylardır evimizden uzağız. Çocuklarımızı göremiyoruz. Çok emek verdik. Bir sürü arkadaşımız var ve hepsi de çalıştı. Benim küçük bir oğlum var ve şu an hastanede. Bir haftadır göremiyorum onu. Bütün herkes fedakarlık yaptı. Bütün aileler öyle. Çok şükür Allah bize bugünü nasip etti. Bütün millete armağan olsun” şeklinde konuştu.

SAĞLIK BAKANI KOCA: GURUR VERİCİ BİR TABLO

Şampiyonluk için gururlu olduklarını dile getiren Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Çok gurur verici bir tablo. Özellikle maçta da takımımız iyiydi. İkinci yarıda daha belirgin bir üstünlüğümüz vardı. Gururluyuz ve mutluyuz” dedi.

GENÇLİK VE SPOR BAKANI KASAPOĞLU: ONLARLA GURUR DUYUYORUZ

Teknik heyet ve oyuncuları tebrik ettiğini söyleyen Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Büyük bir sevinç. Büyük bir mutluluk. Tüm sporcularımızı, teknik ekibi gönülden kutluyorum. Çok güzel muhteşem bir galibiyet. Sayın Cumhurbaşkanımız da teşrifleri ile çok harika bir gece oldu. Muhteşem bir atmosfer zaten statta, harika bir gece… Bize bu mutluluğu yaşatan sporcularımıza, teknik ekibe ve federasyonumuza gönülden teşekkür ediyorum. Nice başarılar diliyorum. Onlar ile gurur duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

TFF BAŞKANI BÜYÜKEKŞİ: TÜRK MİLLETİ EN GÜZEL ŞEYLERE LAYIK

Müzede eksik olan Dünya Kupası’nı kazandıkları için millileri tebrik eden Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, “Türk Ampute Milli Takımı, daha önce biliyorsunuz Avrupa Şampiyonluğu, Dünya ikinciliği ve üçüncülüğü var. Dünya Şampiyonluğu eksikti. Bugün onu da tamamladık. Dünya Şampiyonluğu ile taçlandı. Biliyorsunuz 17 yıldan beri büyük destek veriyoruz Ampute Milli Takımına. Oynanan 70 tane maçın 4 tanesi hariç Riva’da oynandı. Her türlü desteğimizi bu zamana kadar verdik. Her yıl da veriyoruz. 360 tane sporcuya ev sahipliği yaptık. Maddi ve manevi her şeyi yaptık. Çok mutluyuz ve gururluyuz. Türk Milleti en güzel şeylere layık. Bugün de bunu yaptık. İnşallah darısı Türk Milli Futbol Takımına” dedi.

“GÜZEL VE AVANTAJLI BİR KURA ÇEKTİK”

A Milli Futbol Takımı’nın EURO 2024 Elemeleri’ndeki kurasını da değerlendiren Büyükekşi, “Güzel ve avantajlı bir kura çektik. Maç başladıktan sonra ancak ulaşabildik buraya. Özellikle şunu ifade etmek istiyorum. Bugün de gördük ki bu muhteşem seyirci her zaman Türk Milli Takımının yanında olması lazım. Rakibimiz kim olursa olsun bizler inanır ve birlik olursak her şeyi başarabiliriz. O yüzden Milli maçlara da şevk ve heyecan ile sahamızda veya yurt dışında oynanacak maçlarda bütün Türk vatandaşlarımızı, milli takımımızı destelemeye davet ediyorum. Medyamız, taraftarımız, futbolcularımız ve takımlarımız olmak üzere herkes desteklesin. Milli takımımız el ele verir ise inşallah sürdürülebilir ve istikrarlı bir başarı yakalarız. Bundan sonra da kenetlenmemiz lazım” diye konuştu.

KEMAL GÜLEŞ: KUPAYI, TÜRK MİLLETİNE ARMAĞAN EDİYORUZ 

Dünya Kupası’nı kazandıkları için çok mutlu olduklarını dile getiren Kemal Güleş, “Çok mutluyuz. Dünya Kupası, Türkiye’ye geldi. Türkiye’de kaldı. Çok mutlu ve heyecanlıyız. Kupayı, Türk milletine armağan ediyoruz” ifadelerini kullandı.

ÖMER GÜLERYÜZ: TARİF EDİLEMEZ BİR DUYGU

Son 1 sene içinde hem Avrupa Şampiyonası hem Şampiyonlar Ligi hem de Dünya Kupası finalinde gol attığını ifade eden Ömer Güleryüz, “Çok bekledik, çok çalıştık. Tarif edilemez bir duygu. Buraya gelen bütün taraftarların ayağına sağlık. Bizi destekleyenlere sonsuz teşekkürler. Nasip oldu 1 sene içerişinde hem Avrupa şampiyonası hem Şampiyonlar Ligi hem de Dünya Kupası finalinde gol attım. Bu da benim için ayrı bir gurur. Cumhurbaşkanımızda buraya geldi, gerçekten her zaman bizim büyük destekçimiz, bu organizasyonun düzenlenmesinde çok büyük pay sahibi ona da çok teşekkürlerimizi iletiyoruz” şeklinde konuştu.

SERKAN DERELİ: BUNU ÇOK UZUN SÜREDİR BEKLİYORUZ BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİK

Bir ilki gerçekleştirdiklerini ifade eden Serkan Dereli, “Çok mutluyuz. Gerçekten çok çalıştık. Bugün hak ettiğimiz bir galibiyet aldığımızı düşünüyorum. Oyunu çözmekte ilk yarı biraz zorlandık ama ikinci yarıya daha iyi, daha motive ve daha coşkulu başladık. Maçı aldık ve Dünya şampiyonu olduk. Bunu çok uzun süredir bekliyoruz, bir ilki gerçekleştirdik. Çok mutluyuz. Tüm Türkiye’ye armağan olsun” diye konuştu.

Yoruma kapalı.