Ankara’da cin çıkarma bahanesiyle cinsel istismar – Son Dakika Türkiye Haberleri

Ankara’da ‘cin çıkarma’ bahanesiyle genç kıza cinsel istismarda bulunan şahıs tutuklandı.

Mamak ilçesinde yaşayan 19 yaşındaki epilepsi hastası M.Y. ruhsal sorunları sebebiyle Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi Psikiyatri servisinde tedavi görmeye başladı.

Bu sırada M.Y.’nin babası N.Y., tedaviden bir netice alamadıklarını düşünerek bir akrabaları vesilesiyle sözde hoca Murat Y. ile tanıştı.

İddiaya nazaran Murat Y, aileye kızlarına cinlerin musallat bulunduğunu 30 senedir bu işi yaptığını ve kızlarını tedavi edebileceğini söylemiş oldu.

20 BİN LİRA ALDI

Sabah’ın haberine nazaran, eve gelip giden Murat Y., değişik zamanlarda aileden toplam 20 bin lira aldı. Sadece bir süre sonrasında genç kız, ailesine Murat Y’nin kendisine cinsel istismarda bulunduğunu söylemiş oldu. 

Vaka yargıya taşındı; şikayetçi olan M.Y, ifadesinde sözde hocanın birçok kez kendisine cinsel istismarda bulunduğunu ve ailesini öldürmekle tehdit ettiğini söylemiş oldu. 

Bunun üstüne Murat Y, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlatmış olduğu soruşturma kapsamında gözaltına alındı. İfadesinde M.Y’ye bir tek dokunarak yakarma ettiğini iddia eden sözde hoca, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

TOPLAM 31 YIL HAPİS İSTEMİ

Savcılık, zanlı hakkında “Nitelikli cinsel hücum” suçundan 21 yıldan azca olmamak şartıyla; baba N.Y.’ye karşı ise “Dini inanç ve duyguların istismar edilmesi suretiyle dolandırıcılık” suçundan 10 yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırlandı.

Hazırlanan iddianame 35. Ağır Ceza Mahkemesi tarafınca kabul edildi.


NTV uygulamasını indirin, gelişmelerden haberdar olun

Yoruma kapalı.