Ankara’da yılbaşı günü bu yollara dikkat – Son Dakika Türkiye Haberleri

Ankara Valiliği, yılbaşı kutlamaları için bazı yolların vasıta trafiğine kapatılacağını bildirdi.

Ankara Valiliğinden meydana getirilen açıklamada, 31 Aralık’taki kutlamalara ilişkin kentte bulunan kamu kurum ve kuruluşları, stratejik, ekonomik öneme haiz kırılgan bölgeler ile otogarlar, tren garları, havalimanı, meydanlar, avmleri, park/bahçeler, eğlence merkezlerinin olduğu bölgeler, oteller ile vatandaşın yoğun olarak kutlamalara katılacağı değerlendirilen yerlerde, refah ve güvenliği sağlamak amacıyla lüzumlu güvenlik tedbirlerinin alındığı açıklandı.

Bu kapsamda, 31 Aralık saat 19.00’dan itibaren, Aşkabat Caddesi’nin Akdeniz Caddesi ile 54. Cadde içinde kalan kısmı ve buraya oluşturulan cadde/sokakların tamamı, Bestekar Caddesi’nin Tunalı Hilmi Caddesi ile J.F. Kennedy Caddesi içinde kalan kısmı ve buraya oluşturulan cadde/sokakların tamamı, gereksinim olması halinde Mustafa Kemal Atatürk Bulvarı’nın Sıhhiye Orduevi ve Akay Kavşağı içinde kalan kısmı ile buraya oluşturulan cadde ile sokakların tamamı çift yönlü olarak vasıta trafiğine kapatılacak.

GMK Bulvarı ve buraya oluşturulan cadde ile sokakların tamamı, Ziya Gökalp Caddesi’nin Kolej Kavşağı ile Kızılay Kavşağı içinde kalan kısmı ve buraya oluşturulan cadde ile sokakların tamamı, Ulusal Savunma Caddesi’nin GMK Bulvarı ile Yahya Galip Caddesi içinde kalan kısmı ve buraya oluşturulan cadde ile sokakların tamamı, 54. Cadde ve buraya oluşturulan cadde ile sokakların tamamı, Tunalı Hilmi Caddesi’nin Kuğulu Park ile Esat Caddesi içinde kalan kısmı ve buraya oluşturulan cadde ile sokakların tamamı gereksinim olması halinde çift yönlü olarak trafiğe kapatılacak.

Gene gereksinim olması halinde Tunus Caddesi’nin Tunalı Hilmi Caddesi ile J.F. Kennedy Caddesi içinde kalan kısmı ve buraya oluşturulan cadde ile sokakların tamamı, Filistin Caddesi ve buraya oluşturulan cadde ile sokakların tamamı, Kumrular Sokak ve buraya oluşturulan cadde ile sokakların tamamı çift yönlü olarak etkinliklerin bitimine kadar vasıta trafiğine kapatılacak.

TOPLU TAŞIMA KULLANIN

Ek olarak, vatandaşların mağduriyet yaşamaması için trafiğe kapatılacak yolların durumunu dikkate almaları ve toplu taşıma araçlarını kullanmak mevzusunda itina göstermeleri istendi.


NTV’yi toplumsal medyadan takip edin

Yoruma kapalı.