Antalya’da belediye ‘vasiyet’ yalanıyla 600 bin lira dolandırıldı – Son Dakika Türkiye Haberleri

Antalya’da bir şahıs, ‘Babamın vasiyeti, parasız bakım yapacağım’ diyerek, 30 klimayı söküp belediyeyi dolandırdı.

7 Kasım’da Muratpaşa Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü’ne başvuran Asım Ç., yetkililere şirket kurucusu babasının vasiyeti üstüne kamu kurumlarına ilişik klimalara parasız bakım servisi sağladıklarını söyledi.

Yetkililer, belediye kanununa bakılırsa şartsız bağış olarak kabul edilecek hizmet için üst makamlardan onay aldı. Asım Ç., 14 Kasım’da belediyeye ilişik 8 spor salonu ve tesisteki 30 klimanın iç ve dış ünitesini söküp götürdü.

KLİMALARI ALDIĞINI REDDETTİ

Tutanakla teslim edilen klimaların 20 günlük onarım süresinin geçmesi üstüne belediye yetkilileri, Asım Ç.’yi telefonla aradı. Asım Ç.’nin parça bekledikleri için bakım süresinin uzadığını belirtmesi üstüne belediye yetkilileri 15 Aralık’ta tekrardan aradı. Asım Ç. görüştüğü yetkiliye, belediyenin klimalarını aldığını inkar etti.

Antalya'da belediye 'vasiyet' yalanıyla 600 bin lira dolandırıldı - 2

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDULAR

Bunun üstüne belediye yetkilileri, 3 gün içinde klimaların teslimini istedi. 19 Aralık’ta klimaların belediyeye teslim edilmemesi üstüne Asım Ç. hakkında kamu malına zarar verme, görevi kötüye kullanma ve dolandırıcılık iddiasıyla savcılığa kabahat duyurusunda bulunulmuş oldu.

MADDİ ZARAR YAKLAŞIK 600 BİN LİRA

Belediye Başkanı Umut Uysal tarafınca da personelin vakada ihmalinin bulunup, bulunmadığının tespiti için soruşturma başlatıldı. Klimaların maddi değerinin ortalama 600 bin lira olduğu belirlendi.

Yoruma kapalı.