Azerbaycan’da ‘Kardeş Yumruğu’ tatbikatı

Türk ve Azerbaycan orduları ortaklaşa Azerbaycan’ın Pirekeşkül köyünde ortak tatbikat düzenledi. “Kardeş Yumruğu” adlı tatbikatın başarıyla tamamlanmasının arkasından Cumhurbaşkanı Erdoğan, personele hitap etti.

Azerbaycan’da Türk ve Azerbaycan orduları ortaklaşa tatbikat gerçekleştirmiş oldu.
“Kardeş Yumruğu” tatbikatının seçkin gözlemci gününde hedefler tam isabetle vuruldu.
Tatbikatta yaralıların helikopterle tahliyesi, dere geçiş harekatı ve topçu bataryalarının mevzi değiştirmesi faaliyetleri uygulandı. Tatbikat, komandoların hedefleri ele geçirmesiyle tamamlandı.
Tatbikatı, Ulusal Müdafa Bakanı Hulusi Akar, Azerbaycan Müdafa Bakanı Orgeneral Zakir Hasanov ile iki ordu komuta kademesi takip etti.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da tatbikatın başarıyla tamamlanmasının arkasından Hulusi Akar’ın telefonundan personele hitap etti. Erdoğan, “Sizler dostlarınıza güç, düşmanlarınıza korku verdiniz” dedi.VİDEO
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev de iki ülke arasındaki dostluğa dikkat çekti. Tatbikatı ismine vurgu icra eden Aliyev, “Türkiye-Azerbaycan birliğinin tezahürüdür. Birliğimiz sarsılmazdır, ebedidir. Yaşasın Türkiye-Azerbaycan kardeşliği” dedi.
Hulusi Akar ise “Türkiye ve Azerbaycan’a yönelik tehdit yada provokasyonun, nereden ve kimden gelirse gelsin her iki ülkeye yönelik bulunduğunu kabul ederiz” diye konuştu.
İki ordu personeline hitaben yapmış olduğu konuşmada Akar, “İki devlet, tek millet anlayışında olduğumuz Azerbaycan’la gerektiğinde tek ordu, tek güç, tek yumruk olmayı biliriz” ifadelerini kullandı.

Yoruma kapalı.