Bahçeli’den CHP’ye Karadeniz doğalgazı tepkisi – Son Dakika Türkiye Haberleri

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Karadeniz’de keşfedilen yeni doğalgaz rezervine ilişkin Twitter’dan izahat yapmış oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın pazartesi günü yapmış olduğu açıklamayla, Karadeniz’deki Çaycuma-1 kuyusunun 3 bin 23 metre derinliğinde 58 milyar metreküplük yeni bir doğalgaz rezervi keşfedildiğinin öğrenildiğini belirten Bahçeli, bu gelişmeden luk duyduklarını altını çizdi.

Böylelikle Karadeniz’de keşfi meydana getirilen toplam biriki miktarının 710 milyar metreküpe ulaştığının netleştiğine dikkat çeken MHP lideri Bahçeli, şunları beyan etti:

“Bu rezervin ekonomik değerinin 1 trilyon dolar olduğu ifade edilmiştir. Fatih Sondaj Gemimiz, Karadeniz’de enerji alanında çok büyük fetihler yapmaktadır. Dünyada pek oldukca ülke artan maliyetler kapsamında enerji darboğazıyla boğuşurken, Türkiye bu alanda gücüne güç katmaktadır. Türkiye’miz enerjide hem terminal ülke hem de üretim üssü olarak sivrilmektedir. Bulunan doğalgaz rezervinin olası toplumsal, siyasal, ekonomik ve ticari tesiri şimdiden göz kamaştırmaktadır. Ülkemiz 7 internasyonal boru hattıyla ve 2 yer altı depolama tesisinin yanında keşfedilen doğalgaz miktarıyla enerjide mukayeseli ve müstesna bir üstünlük safhasına güvenilir adımlarla ilerlemektedir. İstikbal Türkiye’nindir. Cumhuriyet’in yeni yüzyılına Türkiye mühür vuracaktır.

Sadece gene kötümserler fitne silahlarını çekerek sipere yatmışlardır. Gene ülkesine ters bakan gafiller yalan çarkını döndürmeye başlamışlardır. Edep fukaraları Türkiye’nin diri ve şuurlu yükselişinden rahatsız ve memnuniyetsizdir. Bunlar maalesef yabancı beslemeleridir.”

CHP’YE TEPKİ

MHP lideri Bahçeli, Karadeniz’de keşfedilen doğalgaz için “Bu yalana hakkaten inanan var mı?” diyen CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç’a da tepki gösterdi.

Bahçeli, “CHP’nin bir Grup Başkanvekili, doğalgaz keşfiyle ilgili demiş ki: ‘Bu yalana inanan var mı?’ Oysa yalancı kendisidir” dedi.

”EVLERİNDE DOĞALGAZ KESİLSİN”

Doğalgaz keşfine inanmayanların, bundan istifade etmemesi icap ettiğini de korumak için çaba sarfeden Bahçeli, “Evlerinde kullandıkları doğalgazın bu kış kesilmesi, soğukla tanıştıklarında titreyen bedenlerinin kara çalma saçan dilleriyle iyi mi bir uyum sağlayacağını görmek lazımdır” ifadelerini kullandı.

Bahçeli, “Doğalgaz keşfine saygınlık etmeyenlerin iliklerine kadar işleyen soğukla iyi mi başa çıkacaklarını yakından görüp izlemek milletimizin hakkıdır. Bakalım gaz mı yalan soğuk mu yaman?” mesajını da paylaştı.


NTV’yi toplumsal medyadan takip edin

Yoruma kapalı.