Bakanlık 6 yaşındaki çocuğa istismar davasına müdahil oldu – Son Dakika Türkiye Haberleri

(*6*)

Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı’ndan, “H.K.G’nin 6 yaşlarındayken cinsel istismara maruz kalmış olduğu” haberlerine yönelik izahat yapılmış oldu.

Bakanlıktan meydana getirilen yazılı açıklamada, bazı basın gösterim organlarında yer edinen “H.K.G’nin 6 yaşlarındayken cinsel istismara maruz kalmış olduğu” yönündeki haberlere ilişkin açıklamanın yapılması gereği duyulduğu bildirildi.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

“Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı olarak tarafımızdan, İstanbul Anadolu 2. Ağır Ceza Mahkemesinde ‘çocuğun nitelikli cinsel istismarı’ iddiasıyla oluşturulan davaya müdahil olunmuştur. Bakanlığımızca süreç yakından takip edilerek, bundan ilkin olduğu şeklinde ilerleyen dönemde de mağdura her türlü hukuksal destek verilecektir.”

“ASLA AFFEDİLMEYECEK LANETLİ BİR SUÇ”

AK Parti’den de mevzuya ilişkin bir izahat geldi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Twitter hesabından yapmış olduğu paylaşımda, basın gösterim organlarında bir çocuğun 6 yaşlarındayken cinsel istismara maruz kalmış olduğu yönündeki haberleri fazlaca yakından takip ettiklerini belirtti.

“Evlatların istismarını lanetliyoruz. Evlatların istismar edilmesi asla affedilmeyecek lanetli bir suçtur.” değerlendirmesinde bulunan Çelik, şunları kaydetti:

“Mağdurun yanında olacağız ve her türlü desteği vereceğiz. Mağdur her kimse yanındayız, suçlu her kimse karşısındayız. Devam eden hukuki süreçte evlatlarımızın üstün yararının gözetileceğine eminiz. Hukuki süreci en yakın şekilde takip edeceğiz. Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığımız da mevzuyla ilgili izahat yapmış, İstanbul Anadolu 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde oluşturulan davaya müdahil olmuştur.”

Yoruma kapalı.