Banyo Dolabı Nasıl Seçilir?

 

Hilton banyo dolabı, banyoda bir mobilya öğesidir. Çoğu zaman hela malzemeleri ve hijyen ürünlerini saklamak için kullanılır, sadece ilaçları da barındırabilir. Bir çok banyo dolabı lavabonun üstünde yada altında bulunur. Her tarza uygun dolaplar bulabilirsiniz. Kontrplak ekonomik bir alternatiftir. Banyonuz için bir dolap seçmek için masif ahşap seçebilirsiniz.

Çağdaş Banyo Dolapları!

Hilton banyo dolapları çağdaş bir banyoda oldukça güzel görünür. Yatay yada dikey olarak monte edilebilirler. Ortaya çıkan görünüm tersaneyi çağrıştırıyor. Öteki geleneksel banyo dolabı tasarımlarından değişik olarak, bunlarda sağlam bir kapı paneli yoktur, bunun yerine havanın geçmesine müsaade eden panjurları vardır. Panjurlu dolaplar nerede ise her dekorla iyi çalışır. Sadece, daha çok temizlik ve bakım gerektirirler. Öteki bir banyo dolabı türü, en yaygın olan ve birçok mimari stille iyi uyum elde eden gömme stildir.

Hilton banyo dolapları hem çağdaş hem de geleneksel bir banyo için muhteşem bir seçimdir. Kiraz, meşe yada akçaağaç şeklinde sert ağaçların ikisi de dayanıklıdır. Bu dolaplar ek olarak son aşama özelleştirilebilir. Ahşap dolapları boyayabilir, cilalayabilir yada cilalayabilirsiniz. Bu seçenekler öteki malzemelere bakılırsa daha pahalıdır sadece zamansız, çağdaş bir banyo tasarımı için iyi bir seçim olabilir. Örneğimizdeki şeklinde bazı banyo dolapları hiçbir dolaba benzemeyebilir.

Kontrplak Uygun Maliyetli Bir Seçenektir

Bütçeniz kısıtlıysa, banyo dolabınız için kontrplak araç-gereç seçmek iyi bir seçimdir. Bu araç-gereç ucuzdur ve çoğu zaman kabine için kullanılır. Bununla beraber, çizilmelere karşı dayanıklı olmadığını ve üst düzey bir banyo için yeterince dayanıklı olmayabileceğini unutmamak önemlidir. Bununla beraber, birçok üretici, üstün kalitesi sebebiyle marangozluk için Kontrplak kullanır. Değişik olarak kalınlıkta daha tutarlıdır ve ikincisi şeklinde bükülmez. İki tür yonga levha vardır: 15# ve 45#. Sunta, su geçirmez yapıştırıcılar ve reçineler kullanılarak yapılır. Bu tür araç-gereç de oldukça incedir, bu yüzden banyo dolabı için uygun maliyetli bir seçimdir.

Kontrplak, masif ahşap kadar kuvvetli olmasa da yüksek su geçirmezlik derecesine haizdir. Genel olarak, yüksek kaliteli bir kontrplak, yüksek rutubet yada ısı değişimlerinde bükülmez yada hareket etmez. Masif ahşaptan daha ucuz bir araç-gereç olmasına karşın, banyoda bulunan sıkıntılı koşullara dayanacak kadar dayanıklıdır. Kontrplak seçerseniz, yüksek yoğunluklu kontrplak seçtiğinizden güvenli olun.

Masif Ahşap Dolaplar Sert Ağaçlardan Daha Ucuzdur

Lamine yada işlenmiş parke alternatifi yerine masif ahşap banyo dolabı satın almak isteyebileceğiniz birkaç niçin vardır. Masif ahşap organik bir malzemedir, şu demek oluyor ki ısı ve nemdeki değişimlerle şişer ve büzülür. Bu, boyalı bir yüzeyde bükülmeye niçin olabilir. Bununla beraber, masif ahşap, lamine yada işlenmiş sert ağaçlardan daha ucuzdur. Bu yüzden, kısıtlı bir bütçeniz var ise bu seçeneği değerlendirmek isteyebilirsiniz.

Bazı insanoğlu sert ağaçları tercih etse de yerli türleri seçerek gene de mühim oranda tutum edebilirsiniz. Mesela, Ladin ile çalışmak ucuzdur ve lekeyi iyi alır. Ladin, onu su hasarından korumuş olan bir cila ile işlenebilir. Öteki ahşap türlerinin aksine, inşaat kerestesi ve mobilya sınıfı kereste nispeten kurudur.

Kafes dolaplar, herhangi bir banyoya karmaşık detaylar ve görsel ilgi katmanın uygun maliyetli bir yoludur. Kafes dolap, herhangi bir banyoya inanılmaz derecede çekici bir ektir. Yalnızca karmaşık ayrıntılar ve görsel ilgi sağlamakla kalmaz, bununla birlikte şaşırtıcı derecede uygun maliyetlidir Kaynak: https://www.dekordiyon.com/

Yoruma kapalı.