“Ben bir Aydın sevdalısıyım” – Aydın Denge Gazetesi


Gazeteci Güvenilir Aydın’ın tvDEN’de hazırladığı Başkan Partisi Başa sunumu, Cumhuriyet Halk Partisi’nden Eski İl destek Gazeteci Serhan Seyhan konuk oldu. Ergün Poyraz’ın darphanesi, Kuşadası ve Aydın genelinde yer edinen kullanımlar şeklinde son zamanlarda gündemde olan Seyhan, “Ben Aydın sevdalısıyım” dedi.

“NE YAPARSAK KAMU VE AYDIN ​​YARARINA YAPIYORUZ”

Seyhan, “Biz haset, kin ya da düşmanlık beslediğimiz için herhangi bir yazı yazmıyoruz. Ne satınk kamu ve Aydınna yapıyoruz. Ben bir Aydın sevdalısıyım. Kökten de Aydınlı birisi olarak iyi bir Aydın sevdalısıyım. Bunun için de bir tasarlıyor. Kamu kaynakları üstünden asla alınan, yolsuzluğa karışan, karışan yada herhangi bir usulsüz harcamalara sebep olan Aydın’ın kaynakları oldukça sayıdaki bizim için kim bilir oldukça bir anlam ifade etmiyor olabilir. Bundan dolayı biz hayatlarımızın büyük bir bölümünde bundan daha zor bir Aydın yaşayarak buraya gelin. Fakat bizim gücümüzün geleceklerinin çalışanlarını tısladığını söylüyor.

“AYDIN’IN MİLYARLARINA DA ÖYLE SAHİP ÇIKMALIYIZ”

Seyhan, “Biz burada kamu ödeneklerian, eğitim ve ihalelere ilişkin mevzularla ilgili çaba göstermeyi sürdürüyoruz. Bunun üstüne bu ise bu gelecek hunharca gaza basmak. Iyi mi doğaya katledilerek, Menderes’i tekrardan kurgulamadan çıkarsak Aydın’ın milyarlarına da öyleki anlatmalıyız. Siyasetçiler bizlere kızıp hiddet duyabilirler. Sadece bu tercihleri, bizi bir durum değil. Bizimle çalışacak bu araçlara haiz olmak, ziyaretlere, sohbetk ve gündem uygulamalarına yöneliktir. Mesela kamu görevlisi olup, savcı olan kişiler de kızıyor. Sadece bu onların tercihleri. Biz görevimizi yapıyoruz. Biz bunu kişisel husumete döndürmeyeceğimiz süre ve menfaatlerimizi bu mevzu üstünden devşirmeye çalışmadığımız süre süresince burada bir problem yok” diye konuştu.

“3 YIL GEÇMESİNE RAĞMEN BİR SONUCA ULAŞILAMIYOR”

Ergünraz’ın darp tüketimi ile Kuşadası Belediyesi aşırı tüketimler hakkında Seyhan, “Normalde indirimler kamuyu yok etmek ve kendine geçirmek için yapılır. Türkiye’de örnek hep bu şekilde işlemiş. Toplumun kendi kişisel menfaatlerine çevirmektur. Yolsuzluğun sermayesi olur mu, olur. Söz mevzusu 10 liralık ihaleye 100 liraya girersin. Sadece o 10 lira için bir ana para harcaman gerekir. Bu sermayeyi bile bozukla elde eden büyük bir kelimeden bahsedeceğim şimdi. Bu yardımlardan yararlanan daralar, yolsuz demişler. Sebe de insanoğlu sizi tartışmak kibi hakkında gözden geçirilmesin, görüşmenin başlamasın. Kuşadası’nda bir şirket sahibi ve güvenlik görevlilerine saldırganlar düzenliyor. İsmi Ergün Poyraz. Biz Ergün Poyraz’ı severiz ya da sevmeyiz bunlar bizim kişisel tercihlerimiz. Sadece bir web tarayıcısı kapsamında evinin içinde haince kabul edildi. Doğrusu rahat şekliyle öldürülmeye çalışıldı. Sonrasında bir şahıs çıktı ve ‘Bu Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’den mesuldür. Ortada bazı tanımlama da var. Belediye’nin bunu organize etmemesini oldukça iyi bir ortam olabilir. 24 tane düzmece kaşe ortaya çıktı. bir tek 4 şirket bu arkadaşları sadece içinde 1 şirket, Kuşadası Belediye’sinden 26 milyon liralık mıcır ihalesi almış. Adamlar mıcır ihalesine girdiler, sermayesi de haliyle mıcır. Aynı hafta 2019 seçimlerinden derhal sonrasında, Söke’de bir şirket mıcır kırım işi yapıyor. Adam işi, cırı taşalar. Taşı mıcıra işletmesinin sermayesi ise elektrik. Bu taş kırma makineleri için şirket elektrik arıyor ve bulamıyor. Derhal şantiye ASKİ’nin trafosuna bağlıyor. Doğrusu ASKİ’den gelen elektrik kırdığı mıcırın. Haliyle Aydın halkından almış oluyor. Hasbelkader bir ASKİ denetim ediyor ve bir firmanın elektriğini izliyor. Derhal göz gezdiriyor, eğitim alıyor ve hukuk müşavirliğine götürülüyor. ‘ASKİ’nin elektriği çalıyor, buradak var’ diyor. Oi ASKİ Hukuk Müşavirliği Sevinç Hanım’ı görmekte ve düzgüsel olarak kişisel hukuk müşavirliğinde bu tür bir raporu hazırlamakla vazife yapmakla ilgili duyurusunda bulunmak. Bu Hukuk bilgisi Müşavirliği görevini yapıyor ve bunu Söke Cumhuriyet Başsavcısı kabahat duyurusu olarak veriyor. Buraya kadar her şey düzgüsel. Savcılık yetkisinin korunduğu, elektriği çalınmış. Jandarma komutanlarına ve onlar ‘Hırsızlıktan kişilerden alınma’ diyorlar. Bu doğrulara hedeflenen kişiler ve sorguluyorlar. Sadece bunca delile sizler o şahıs iddialarını kabul etmiyor. ‘O dostlar geldi, ben elektrik istedim. Onlardan da benden mıcır istedi. Ortada oynama falan yok’ diyor. Insanın savcıya iletince savcı da kuruma yazın diyor. İlerleyen üstünden onu seçilecek olan ASKİ Daire şefi’nı başka bir yere Daire şefi yapıyor. Doğrusu erkekleri uzaklaştırıyorlar. Sonradan düzenlemelerden ve düzenlemelerden yararlanın. Sadece 3 yıl süresince ulaşamayacaksınız” dedi.

“NERESİNDEN BAKARSANIZ BAKIN HİLELİ ZENGİNLEŞMEYE GİRER”

Seyhan, “Bir mıcır işi yapılıyor. Kuşadası’nda mıcır işleri ZTB almış. 26 milyonluk mıcır almışlar. Bunu icra eden Ergün Poyraz’ı darp eden şahıs. Bu işi icra eden da Sökeli. Bir de Sökeli, Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin cevval bir Batı Bölge Koordinatörü var. İsmi Fatih Akkentli. Bu dostlar,ne bir şirket kurduruyor O da Büyükşehir Belediyesi, içinde de. Adı, Çallı İnşaat. Doğal olarak organik olarak Belediye ihalelerine giremiyorlar. ZTB için pozitif olduğuna inanıyor. mutlak mutlak bir ilişki var. Neticede ikisi de Sökeli. Elektrik tesisatı bölümünde yer almıştır. Fatih Akkentli’ninnin kağıt üstünde 10 m ilyonluk sermayeli şirketi var. Bir şirket 10 milyon sermayeliyse minimum 100 milyonluk iş yapıyor. Onlarca milyonluk iş icra eden bir firmasının sahibi olup yanındayken belediye’de taşeron işçileri, taşeron işçilerinden birileri alacak ve o ihale alan ile iş yapmak, alından ihale bakınlı zenginleşmeye girerken” kullanılır.

HABER VİDEOLARI

Yoruma kapalı.