Boeing, çok fazla dramadan sonra SpaceX’i yakalamaya yolculuk


Sadece başaramaz.

Ayrıca Boeing hala mürettebatsız bir kontrol uçuşunu tecrübe etme amaçlı. Bir şirket, başarı göstermiş performansın insanlı uzayda uçuşta bir yıldız olarak imajını umarak bu hafta ikinci denemesini meydana getirecek.

Starliner’ı tekrardan tasarladı.

İşte Starliner’ın peşine bir bakış.

OFT-1

2014’te NASA, Boeing ve SpaceX’e taksitler kararlaştırıldı – uzay uzay aracı bir kuruştan fazla, sınırı olan üstünde anlaşılan yanı sıra fiyatını vurgulayan. Hareket, NASA astronotlarını Ticari Mürettebat programı kapsamında uzaya geri gönderecek ticari olarak açılışlarını sağlamlaştırdı. Boeing’in ödül havuzu, SpaceX’in 2,6 eğitim zamanı ile karşılaştırılacak olan bir miktar olan 4,2 eğitim eğitimi, şirket, SpaceX’in gemisinin bir tanıtım hakkında hemen hemen kısa ömürlü olacaklar.

Her iki uzay aracının da yalnız birkaç yıl sonrasında uzaya fırlatılması beklense de, her yıl doğru SpaceX’in Boeing’den daha çok görünüm ortaya çıkması çıktı.

İşletme OFT-1 olarak d ilk tayyare uçuş testi Aralık 2019’da fırlatma rampasına ulaşıldığında, SpaceX Onu aslına bakarsan altı ayövdü.

Ve 20 Aralık 2019’da Starliner’ın alınmasından derhal sonrasında, bir yanlış olduğu açıktı.

Daha çok, NASA ve Boeing üretimlerine, Starliner’dan sonrasında verilen demeçte’ın dahili saatinin 11 saat süresince olduğu ve uzay aracının tekleme kullanımlarına ve tökezlemesine yol açan ortaya koyabilir. Starliner Dünya’ya erken gitmek mecburiyetinde bırakıldı.

Aylar sonrasında, bir hükümet güvenlik yetkisinin “feci bir başarısızlığa” niçin bahsettiğini ikinci bir ciddi yazılım problemi ortaya çıktı. boeing (lisans) Starliner’ın uygulanmasından ilkin uygulanmadan düzeltilebildi.

Boeing, açısından ayrılan ve insansız kontrol uçuşunun ikinci denemesini Ödemeyi kabul eden, ortalama yarım milyar. Aylarca canlanır, güvenlik incelemeleri ve araştırmalarının uçuş testleri.

Eski astronot görevden çekildi

Boeing’in Starliner’ı tasarımına ve inşasında olmak için 2011’de Astronot Kolordusu’ndan eski NASA astronotu Chris Ferguson’ın, Starliner’ın hususi bir astronot olarak ilk insanlı amacına yönelik olması için planlanması planlanması. Sadece, sınava doğru yola çıktıktan sonrasında, zamanlamalarını fırlatmalarını gösterecektim.

NASA ve Boeing’i duyuru et 2020 derken Ferison’u ilangu kararlıydı. Ferguson şunları söylemiş oldu: Tweetle takip et Ailesine ilişkin düşündüğü için “kaybetmeyi göze almayacağımızıte bulunmuş oldu”.

İnsanlı vazife birkaç kez tekrardan planlanmış olsa da, Ferguson’u göreve geri gelmeden.

NASA astronotu Barry “Butch” Wilmore’du. işe giriyor Ferguson’un yerini almak için.

Viskoz valfler ve FL nemi

Boeing, Starliner’ı “yıl teste geri döndürmeye hazır bulunduğunu düşündü ve Ağustos için uçuş uçuşu testi için ikinci bir tecrübe etme – OFT-2 olarak adlandırıldı – planladı.

United Launch Alliance'ın Boeing CST-100 Starliner uzay aracıyla birlikte Atlas günü, Çarşamba günü, Orbital Flight Test 2 (OFT-2) görevinden önce gidişi gidişin Uzay Fırlatma Kompleksi 41'deki fırlatma rampasından sonra görülüyor.  , 18 Mayıs 2022 fırlatma istasyonunda.  Florida'daki Cape Canaveral Uzay Gücü.

Daha çok mesele ortaya çıktı. Uzay aracı fırlatma rampasına taşındığında ve uçuştan ilkin kontrolleri hayata geçirmeye, mühendisler Starliner’daki ana valflerin keşfedilmişler. Sonunda Boeing, teslim edilmeyecek rampasında çözülmeyecek ve araçtan teslim alınmayacağına dair duyuru yapılacak.

Boeing, sahadaki problemlerine çalışmaktan vazgeçmişti. Starliner olmak zorundaydı. Boeing üretimina gönderildi.

OFT-2’yi uçuracaklarını, sadece genel tasarım projesini tasarlamayı seçebileceği.

öteki denklemler

Starliner paraşütünün testinden bir kazadan sonrasında geleceği kestiği bir taşeron tarafınca tanıtılan Boeing’e daha ilkin gözden kaçan bir davanın yazısını çizdi.

Boeing tasarımı, çalışan ve taşeron adına davayı açıkladığını doğruladı. Açıklamada, “Mevzu tüm gececa çarpışma ve birlikteliğin gizliliğidir” denildi.

Mahkeme belgeleri, Aralık 2021’de doğruluyor.

Yoruma kapalı.