Boşanmak isteyen eşinin evini silahla bastı: Bu evlilik mezara kadar – Son Dakika Türkiye Haberleri

İstanbul Başakşehir’de bir bayan, boşanmak istediği eşinin şiddetine uğradığını iddia etti. 

Başakşehir’de yaşayan Hasret A.(42), 18 Aralık Pazar gecesi saat 02.40 sıralarında uyuşturucu kullandığı sebebi öne sürülerek boşanmak istediği eşi Kenan A.’nın(42) silahla evine gelmiş olarak, kendisini dövdüğünü iddia etti.

Hasret A., eşinin daha ilkin de ayrı yaşadıkları eve geldiğini, kapıyı açmadığı için mesajla kendisini tehdit ettiğini ileri sürerek, vaka gecesi kapıyı tornavida kapı kilidini kıran Kenan A.’nın, silahla içeri girdiğini, boğazını sıkarak kendisine zarar verdiğini söyledi.

Komşuların ve annesinin araya girdiğini ifade eden Hasret A., suç duyurusu üstüne gelen polis ekiplerinin eşini gözaltına aldığını, bir ay uzaklaştırma kararıyla özgür bırakıldığını söylemiş oldu.

Vakadan sonrasında hastaneye kaldırılan Hasret A., darp raporu aldığını belirtti. 

“BANA ‘BU EVLİLİK MEZARA KADAR’ DİYOR”

Hasret A., 2007 senesinde evlendiklerini, 2 yıl sonrasında eşinin başka hanımlarla ilişki yaşadığını ifade ederek, “Ne kadar uyarsam da her halükarda çocuğumla ve ölüm tehdidi ile bu zamana kadar geldik. Hayatına almış olduğu hanıma ev açmış, eşya almış. Eşya aldıktan sonrasında kredi çekmiş ve ödemediği krediler yüzünden eve haciz geldi. O kredileri ben tek başıma ödedim. Hareketlerinde değişim başladı. Gece uyumamaya başladı, oldukça konuşmaya başladı. Eşim benzer biçimde değildi. Bu hareketlerden şüphelendim, kardeşine sormuş oldum. Kardeşi, ‘Takip et muhtemelen ağabeyim uyuşturucu kullanıyor’ dedi. Takibe aldıktan sonrasında, cebinde limon tozuna benzer bir şey çıktı. Wcye döktüm ve bağırdı, üzerime silahla geldiği o an bayıldım. Bu vakadan sonrasında gitti, 7 ay sonrasında gelmedi. Boşanmak isterim. Korkumdan boşanma davası açamıyorum, kendimden korkmuyorum, oğlumdan korkuyorum. Beni ve oğlumu öldürmekle tehdit ediyor, ‘Ben gidersem tek gitmem, beni boşadığın gün öldürürüm, bu evlilik mezara kadar’ diyor” dedi.

Boşanmak isteyen eşinin evini silahla bastı: Bu evlilik mezara kadar - 2

“SİLAHLA İÇERİ GİRDİ BOĞAZIMA YAPIŞTI”

Hasret A., “Son yaşadığımız vakada, üst katımda oturan ağabeyimin evine girmiş. Beni de konuşmak için oraya çağırdı. Kapıda onu gördüm, düzgüsel davranmadığını görünce korkup, aşağı indim. Sonrasında bana tehdit mesajı gönderdi, ‘Acele yukarı gel, gelmezsen 5 dakika içinde aşağı gelir, ne yapacağımı biliyorsun’ dedi. Onlarca defa aradı açmadım. Kapıya geldi, kapının kilidini kırdı. İçeri girer girmez boğazıma yapıştı. Kuzenim ve annem ayırmaya çalıştı. Elinde tabanca vardı. Komşular etkisiz hale getirdi. Sırtım, ayağım ve boğazım oldukça fena durumdaydı. Şikayetçi oldum, 1 ay uzaklaştırma vermişler. Uzaklaştırma sonucunda oğluyla görüşebileceği yazıyor. Ben aslına bakarsanız oğlumu korumak için bu zamana kadar dayanmıştım. Ben öldükten sonrasında, benim arkamda kalanlar bu acıyla iyi mi yaşar? İnanır mısınız gece ‘çıt’ sesinden korkar oldum. Acaba silahla mı gelecek? Çocuğumu kaçıracak mı diye yaşıyorum. Gece 3 saat bile uyuyamıyorum. Perişan bir haldeyim. Dışarı çıkamıyorum” diye konuştu.

Boşanmak isteyen eşinin evini silahla bastı: Bu evlilik mezara kadar - 3

“3 KİŞİYİ ÖLDÜREN KİŞİYLE ARKADAŞLIK EDİYORDU”

Eşinin, Başakşehir’de 3 kişiyi öldürüp 2’si polis 4 kişiyi yaralayan Itimat Güler’in de arkadaşı bulunduğunu ileri devam eden Hasret A., “O hücum vakaları olduğu akşam bana ileti attı. Bana, ‘Kapıyı hiç kimseye açma, Itimat kafayı yedi, 6 kişiyi vurdu’ diye ileti attı. Itimat’in kim bulunduğunu sorduğumda isey, dostum dedi. Onunla arkadaşlık ettiğini hepimiz biliyor” dedi.

Yoruma kapalı.