Bugün kandil mi, 7 Ekim ne kandili? Diyanet dini günler takvimi 2022!

Bugün kandil mi, 7 Ekim ne kandili? Diyanet dini günler takvimi 2022!

Ekim ayında idrak edilecek bu özel gece için  bugün kandil mi sorusu gündemdeki yerini aldı. Rebiülevvel ayının 12. gecesine denk gelen kandil, Hz. Muhammed’in doğumu üzerine kutlanıyor. Kandil gecesini ihya edebilmiş olmak için; imkanı olanlar gündüzünde oruç tutacak, gecesinde ise evde ya da cemaatle namaz kılarak ibadetlerini yerine getirecek.

BUGÜN KANDİL Mİ, NE KANDİLİ?

Bu akşam yılın son kandili idrak edilecek. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Hicri Takvim bilgilerine göre belirlediği dini günler arasında yer alan Mevlid Kandili, bu yıl 7 Ekim Cuma gününe denk gelmektedir. Peygamber Efendimiz (sav)’in doğduğu geceye Mevlid Gecesi denir. Hazreti Muhammed’in dünyaya teşrifi dolayısıyla rebiyülevvel ayının 12’nci günü idrak edilen Mevlit Kandili, İslam dünyasının önemli gün ve geceleri arasında yer alıyor. Dünyanın her kesiminden Müslümanlar, her sene bu geceyi Mevlid Kandili olarak kutlamaktadır.

Mevlid Kandili duası nasıl edilir? Mevlid Kandili'nde okunacak dualar, çekilecek tesbihler ve zikirler... Mevlid Kandili duası nasıl edilir? Mevlid Kandili'nde okunacak dualar, çekilecek tesbihler ve zikirler...

Mevlid Kandili duası nasıl edilir? Mevlid Kandili’nde okunacak dualar, çekilecek tesbihler ve zikirler…


Mevlid Kandili namazı nasıl kılınır, kaç rekat? Mevlid Kandili’nde kılınacak namazlar... Mevlid Kandili namazı saat kaçta kılınır? Mevlid Kandili namazı nasıl kılınır, kaç rekat? Mevlid Kandili’nde kılınacak namazlar... Mevlid Kandili namazı saat kaçta kılınır?

Mevlid Kandili namazı nasıl kılınır, kaç rekat? Mevlid Kandili’nde kılınacak namazlar… Mevlid Kandili namazı saat kaçta kılınır?

Yoruma kapalı.