Çekiçle öldürüp arama çalışmalarına katıldı – Son Dakika Türkiye Haberleri

Artvin’de ölü bulunan muhtarın adam öldürmeye kurban gittiği belirlendi. 

Şavşat ilçesine bağlı Tepeköy’de 12 Aralık’ta hasarlı bir kamyonet bulunmuş oldu. İhbar üstüne bölgeye giden jandarma ekipleri, aracın köy muhtarı Murat Altun’a ilişkin bulunduğunu tespit etti.

İhbar üstüne bölgeye sevk edilen takımlar, kamyonetin Tepeköy köyü muhtarı Murat Altun’a ilişkin bulunduğunu belirledi.

Kamyonette meydana getirilen aramada, Altun’a ilişkin tabanca ile cep telefonu bulunmuş oldu, ek olarak kan izlerine rastlandı. Çevrede meydana getirilen araştırmada ise Altun bulunamadı.

Jandarma ekiplerince genişletilen soruşturmada, muhtar Murat Altun’un son olarak beraber olduğu ve aralarında husumet bulunmuş olduğu tespit edilen komşusu Yüksel Acar, gözaltına alındı.

Sorgusunda suçunu itiraf eden Acar’ın yer göstermesiyle aracın bulunmuş olduğu yere 1 kilometre mesafede, ormanda Murat Altun’un cesedine ulaşıldı. 

CESEDİ UZAĞA BIRAKTI

Katliam sonrası aracı şarampole itip, cesedi uzağa bıraktığı belirlenen şüphelinin, bölgede yitik muhtarı arama çalışmalarına da katılmış olduğu  öğrenildi.

Kamyonette parmak izlerine de erişilen Acar, sevk edilmiş olduğu adliyede çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.

“ÇEKİÇLE BAŞINA VURDUM”

Yüksel Acar ifadesinde, “Alkollüydük, alacak verecek meselesinden tartışınca, elime geçen çekiçle muhtarın kafasına vurdum. Sonrasında hareketsiz halde olan muhtarı, aracıyla ormanlık alana götürdüm. Bu sırada muhtar vasıta içinde tekrardan hareketlenince tekrardan çekiçle onlarca kere kafasına vurdum. Cesedi ormanlık alana bıraktım, indiğim aracı da yoldan aşağı iterek kaza süsü vermek istedim” dedi.


NTV uygulamasını indirin, gelişmelerden haberdar olun

Yoruma kapalı.