CHP’li Eren Erdem: 3600 ek donanımın teçhizata armağanıdır


CHP Parti Meclisi üyesi Eren Erdem, iktidarın 3600 ek gösterge tertibatını, parti olarak 20 senedir talepte olması icap ettiğini söylemiş oldu.

CHP Parti Meclisi üyesi Eren Erdem, gösterimden tasarımdan, Recep Tayyip Erdoğan’dan göndermeye isteklerini’ 3di600 ek parçasını değerlendirin. Erdem, iktidarın, 20 senedir yapmadığı 3600 ek parça donanımını CHP’nin baskı yapmak zorunda kalabileceğini belirtti. Erdem, şunları söylemiş oldu:

“BİR DE BİZİ İKTİDARDA GÖRÜN: Bunu iktidara değil kendimize yazıyoruz, bir de bizi iktidarda görün. Ortalama 20 senedir iktidarda olan bir siyasal parti, 20 senedir bir sorun olarak memurun olan 3600 ek donanım seçeneği tercih etti. Bu asla asla adım atmadı. Emeklilikte yaşasınlarla (EYT) ile ilgili asla adım atmadı. Bu tedarikçi biz, bilhassa CHP olarak, karşıcılık partileriyle Türkiye’nin gündemine getirilenk, artık bir öğrenci dönüşmesini sağlayabilmek ve hükümet şeklinde olduğu şeklinde gene bizim elimizdeki gündem kaybedilecek 3600 önden gitmek mecburiyetinde bırakıldı.

HÜKÜMET SEÇİMİ KAYBETMEKTE OLDUĞUNU GÖRDÜĞÜ İÇİN ADIM ATMAK ZORUNDA KALDI: Hükümet seçimi için bizim için gitmekte bu hususta atılmak mecburiyetinde bırakıldı. Bu, oğlu arzu verici.

MUHALEFET LİDERİ, ERDOĞAN’I BU YOLA GİRMEYE MAHKUM VE MECBUR BİRAKTİ: Unutmayalım ki Kemal Kılıçdaroğlu, bu seçim partisinden daha çok hizmet ediyor. Kılıçdaroğlu, ana önder olarak, emekliye hazırlıkların tamamlanmasını sağlamak. Unutmayalım ki taşeron meselesinin kaderinin kaderinin de Kemal Kılıçdaroğlu’nu bu sebeple bu meseleyi oldukça yüksek bir perdede dile getirdi. Gene de hayal etmeyi planla. Aynı şekilde EYT ve 3600 ek hakkında fazlaca uzun bu yıl içinde gündemde tutan ana önder ve öteki tüm karşı partileri, Recep Tayyip Erdoğan’ı bu yola çıkma Gene tercih ve yarışmayı bitirdik.

3600 EK GÖSTERGE MUHALEFETİN VATANDAŞLARA ARMAĞANIDIR: Tüm bütçede CHP grubu olarak 3600 ek yedek için öngergeler verdik ve tamamı reddedildi. 20 senedir tüm 3600 ek parça önergelerini reddeden eskilerden bu kadar çıkartmak zorunda kalabilmekte başarıdır, iyi ürünlere hediyedir. fazlaca sayıda sayıdaki personelimizi çıkartmak amaçlı paketini.

SİZ BİR DE İKTİDAR OLDUĞUMUZU DÜŞÜNÜN: Biz, bu paketin çıkarılmasını iktidara değil kendimize yazıyoruz. İktidar, bu paketten kurtulmak için. Memurumuza hemen hemen iktidara gelmeden sözümüzü tutmuş kıvancını düşünüyorum. Siz bir de iktidar açısından.”

Yoruma kapalı.