COIN KRİZİ… Son dakikalar: UST ve LUNA coin yaratıcısı Do Kwon’dan yeni açıklama: Tamamen planlı


Durağan(durgun) coin TerraUSD (UST) ve LUNA’nın kripto piyasasıki genel tesiri azalsa da ilgili her gün yeni bir gelişme yaşanmaya devam ediyor.

Cenup Kore basını trafik haftası resmi kanıt gosteri UST ve LUNA’nın geliştiricisi Terraform Labs’in ziyaret ofislerini 30 Nisan’da gösterdiğini bildirmişti.

Bu gelişme dünya basınında büyük ses getirdi. UST hedef fiyatı olan 1 doların “gerilediğinde Terraform Labs ve Kurucusu Do Kwon sık sık organize bir hücum gerçekleştiğini iddia etmiştim.

UST 9’da çakıltamaya başlayacakken yanında LUNA’yı da Mayısın günlerine 40 eğitimden yakın bir yaşam yol açtı. 9-16 içinde Kwon Vakfı’nı ziyaret etmek için sık sık yapacağınız işlerini, bundan sonrasında da teknik üstünde yoğun bir halde bir emek harcama yaptığınızı belirtmişti.

DOLANDIRICILIK ŞÜPHESİ

Dolayısıyla Do Kwok’a öfkeli olsa da sistem içinde yaşanmış olan’fena ve beceriksizlik’ adından söz etmek için ortaya çıkana küçük bir ihtimal. Sadece Do Kwon’un çöküşten 9 ilkin Cenup Kore ofislerini kapatmış olmasıda dolandırıcılık yaşanmış hayaline yol açtı.

Cenup Kore’de Terraform Labs ve Do Kwon’a yönelik araştırma ve hukuki süreç devam ediyor. Bunun yanında Do Kwon, yaşananlarla ilgili ifade vermek suretiyle Cenup Kore Ulusal Meclisi’ne çağrı edildi.

Hukuki gidişatın olacağı için hemen hemen tüm yaşananlar tüm şeffaflığıyla anlaşılabilmiş değil. Sadece Do Kwon oğlunun geleceğiyle çöküşün ufak şirket ofislerini kapattıklarına dair genel bakış.

KAÇMADIĞINI BELİRTTİ

Şirket kapatmanın uzun bir süreç bulunduğunu belirten Do Kwon “Kore’deki Ter ofisinin yaşanmış olan ‘kadan’ kısa bir süre ilkin amaçta amaçtür” ifadeleri kullanıldı. Do Kwon daha genel şirket merkezlerini Singapur’a taşıdıkları bilgisini verdi.

Do Kwon’un yanında Cenup Kore basınında peşinden gidiş yolundaki haberlerden çıkan haberlerden “K öncesinden bu yana Singapur’dayım” kullanımlarını kullandılar.

‘ÖLÜM MELEKLERİ’ TOPLANDI

Geçen hafta göreve atanan Kore Hakkaniyet Bakanı Han Dong-hoon’un Terra mevzusuyla ilgili olmasıyla ilgili olan Terraform Labs skandalılarının hedefleriyle için mali araştırmak için Güneyan Ölümü Melek adlı bir araştırma birimi 2 yıl 4 ay sonrasında tekrardan göreve çağrıldı. 7’si savcı 48 oluşan bu ekibin adı Seul’ finans merkezi Yeouido bölgesindeun başarı göstermiş soruşturmalar ve verdirdiği cezalardan alıyor. Ekip üyeleri Finansal Hizmetler Komisyonu ve Finansal Denetim Kurumundan eminlerinden.

Yeou Ölümido Melek benzer biçimde hususi araştırma kısmı 2 yıl önceki hukuk reformu rafa kaldırılmıştı. Sadece kendi içinde kendi içinde bu penceresi tekrardan döndürülmesine yol açtı.

AVUKATLARI İSTİFA ETTİ

Terraform Labs’in hukuk ekibinde yer edinen avukatlar Mar Goldich, Lawrence Florio ve Noah Axler’in şirketten gidişi sergisi. Söz mevzusu mevzularla ilgili şirketten izahat yapılmadı. İstifalar avukatların LinkedIn profillerini güncellemesiyle öğrenildi. Cenup Kore’de darbe vurdurabilecek ve modayı sonlandırma dönemindeki bu kullanımlar Do Kn’a tekrar vurdu.
Yoruma kapalı.