Cumhurbaşkanı Erdoğan: 30 km’lik güvenlik şeridini muhakkak tamamlayacağız – Son Dakika Türkiye Haberleri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şanlıurfa’da toplu açılış töreninde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyleki:

Vekalet savaşı yürütenleri görüyorsunuz. Bunu yapanlar Türkiye’nin kendi sınırlarını güvenliğe almasına karşılar. Terör örgütü bulmuş olduğu her fırsatta ülkemize saldırıyor. Bugün Türkiye eski Türkiye değil. Askeri vizyonlarını kendi belirleyen, bölgesinde ve dünyada söz sahibi bir Türkiye var. Türkiye artık kararlarını kendi iradesiyle vermekte. 

Iktisat, dış ilişkiler , terörle savaşım ve sığınmacı kardeşlerimize gönüllerimize açmak. Bizde fark var mı? Bay Kemal bilmeyebilir fakat biz biliriz. O ne ensardan anlamış olur, ne muhacirden anlamış olur. Suriye’deki Kürt de, Arap da bizim kardeşimiz.

“YENİLENEBİLİR ENERJİ ENDÜSTRİSİ BÖLGESİ KURUYORUZ”

Şanlıurfa’ya yaptığımız yatırım toplam 70 milyar lira. Yeni bir müjdeki paylaşmak isterim. Şehrimize bir yenilenebilir enerji endüstrisi bölgesi kuruyoruz. Kendi elektriği üretmek isteyen çiftçilerimiz kolayca ve ekonomik olarak karşılayabilecek. Elektrik mevzusundaki tartışmalarla gündeme gelen şehrimizi kaçağa gerek kalmadan elektrik üretimindeki gücüyle öne çıkaracağız. Hedefimiz Şanlıurfa’ya yenilenebilir enerji merkezi haline getirmek. 

8 MADDELİK MESAJ

Küresel krizler sebebiyle yaşanmış olan olumsuzluklar sakın sizleri ümitsizliğe sevk etmesin. Mesajlarımızı net bir halde verelim. Bir, 2023 seçiminde bir dönem daha Cumhurbaşkanı olarak bu kardeşinizi görevlendirmeye var mısınız? İki, Meclis’te çoğunluğu elde ederek yasama faaliyetlerini sürdürmeye biz hazırız. Siz de görevi vermeye hazır mısınız? Üç, Türkiye ekonomisi modelini başarıya ulaştırarak insanlarımızın yaşamını zorlaştıracak sıkıntıları geride bırakacağız. Biz üretimimizle istihdamımızla ihracatla büyümeye hazırız. Bu görevi vermeye hazır mısınız?

Dört, cenup sınırları süresince 30 km’lik güvenlik şeridini muhakkak tamamlayacağız. Terör örgütü ve onun yularını elinde tutanların yaptıkları saldırılar bu kararlılıktan döndüremeyecek. Beş, ülkemizi dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına dahil edeceğiz. Altı, yönetim sistemimizi geliştireceğiz. Eski Türkiye güzellemesi yapanların tek dertlerinin 6’lı masada olduğu benzer biçimde bişeyler dağıtmakla meşguller. Yedi, tek becerileri kendi partilerindeki iktidarlarını sürdürmek olanların Türkiye’ye verecekleri hiçbir şey olmadığını ispatlayacağız. Sekiz, kapalı dönem parti toplantılarında bir ihtimal işe yarayabilen yalan ve kara çalma siyasetinin gerçek hayatta karşılığı bulunmadığını anlatmaya var mıyız? 

Yoruma kapalı.