Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Memur ve emekli zam oranı değişti – Son Dakika Türkiye Haberleri

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda konuşuyor.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

”Elbet yeni müjdeleri kamuoyuyla paylaşmayı da sürdüreceğiz. Kabine ve grup toplantıları başta olmak suretiyle milletimizin huzuruna çıktığımız her hükümet ve parti programımız bir yaratı hizmet şöleni şeklinde geçmektedir.

”VARSIN BİRİLERİ UCUBE BİR MASA ETRAFINDA KÖŞE KAPMACA OYNASIN”

Varsın birileri ucube bir masa çevresinde köşe kapmaca oynasın birbirlerinin arkasından film fırıldak çevirsin birbirlerinin gözünü oysun. Varsın birileri bizim emeğimizi iki çift sözle, iki satır toplumsal medya mesajıyla çalmaya kalksın. Varsın birileri kendi saplantılarını ülke ve dünyanın gerçeği sanarak hayal aleminde yaşamaya, kin kusmaya devam etsin. Biz işimize bakacağız yaratı ve hizmet siyasetimize bakacağız. Biz devletimizde hak ve özgürlük talebi bırakmamış hiçbir kesim bırakmamak suretiyle demokrasimizi güçlendireceğiz. Sandığa vardığında milletimizin bakacağı tek şey kendisi ve evlatları için kimin hizmet ettiğidir.

”İCRAAT, VİZYON KONUSUNDA BİZİMLE YARIŞACAK KİMSE YOK”

Ne icraat ne vizyon mevzusunda bizimle yarışacak kimse görmedik duymadık tanımıyoruz.

”START DEĞİL BU FINISH”

Geçtiğimiz 20 yılı yalnız bir girizgah kabul ediyoruz, milletimizden 2023’te son kez ve kuvvetli bir destek istiyoruz. Son kez ifademizi birileri yanlış anlıyor, ben bu seçim için söylüyorum. Bu seçime yönelik tüm gayretimizi ortaya koyacağız start değil bu finish, bunu bu şekilde başaracağız.

”ELEKTRİKTE YÜZDE 50, DOĞALGAZDA YÜZDE 75 DEVLET DESTEĞİ SAĞLADIK”

Geçtiğimiz yıl elektrikte yüzde 50, doğalgazda yüzde 75 devlet desteği sağladık. Karadeniz gazının ilk fazını mart sonunda faaliyete alıyoruz. Enerji, sıhhat, toprak ve su verimliliği alanlarındaki bilimsel emek harcamaları etkin şekilde destekleyeceğiz. Ayder ve çevresindeki emek harcamaları bitirerek bölgesi her insanın beğenmiş olduğu görünüme kazandıracağız.

”ORMAN KÖYLÜLERİMİZE MÜJDE VERMEK İSTİYORUM”

Orman köylülerimize müjde vermek isterim. Orman köylerimizde yaşayan 7 milyon vatandaşımız var. Onların gelirlerini artırarak refah seviyesini yükseltmek için yeni bir destek projesi hazırladık.

ORKÖY ÖDEMELERİNDE MİKTAR ARTTI

Geçen yıl 530 milyon lira olarak gerçekleşen, yüzde 20’si bağışlama olarak verilen Orman ve Köy İlişkileri (ORKÖY) ödemeleri için bu yıl 1,2 milyar lira tahsis ettik. Kuraklığı engellemek için yeni proje başlatacağız. Ziraat ürünlerindeki fiyat dengesini sağlamak için daha etkin mekanizmalar kuracağız. Et fiyatlarını dengede tutacak projelere ağırlık vereceğiz.”

Bilhassa ufak işletmelerimizin bu yükün altından daha kolay kalkmalarını asgari ücret destğini 400 liraya yükseltme sonucu aldık


NTV’yi toplumsal medyadan takip edin

Yoruma kapalı.