Cumhurbaşkanı Erdoğan: Düzce’yi ‘Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi’ ilan ediyoruz – Son Dakika Türkiye Haberleri

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda konuşuyor.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

”Büyük Türkiye hedefimize adım adım yaklaşıyoruz. Pendik-Sabiha Gökçen metro hattı ile İstanbul’un trafiğine yeni bir nefes borusu açtık. Togg fabrikası ile ülkemizin ilk yerli ve ulusal otomobilin seri üretim heyecanını yaşadık. Artvin-Yusufeli Barajı ve Hidroelektrik Santrali’ni faaliyete geçirdik.

”DEPREMİN YAŞANDIĞI DÜZCE’Yİ GENEL HAYATA ETKİLİ AFET BÖLGESİ İLAN EDİYORUZ”

Iktisat dış ilişkiler terörle savaşım sığınmacı problemi mevzusu. Bu 4 ana başlığı her şeyden ilkin biz başardık başarıyoruz başaracağız. Geçen hafta 5,9 şiddetinde depremle sarsılan Düzce’yi ‘genel hayata etkili afet bölgesi’ ilan ettiğimizi açıklamak isterim. Böylece afet sonrası telafi ve ihya çalışmalarımızı daha süratli şekilde yürütebileceğiz.

”YALANLAR DÜNYASIYLA MİLLETİN KARŞISINA ÇIKACAK”

Seçim yaklaşıyor. Bay Kemal tamamen bir yalanlar dünyasıyla milletin karşısına çıkacak.

6’LI MASANIN ANAYASA ÇALIŞMASI

Türkiye yeni yönetim sistemiyle, bilhassa söylüyorum, bunların güçlendirilmiş parlamenter demokrasi, bu tür palavralarına aldanmayın, buradan bir şey çıkmaz. İranlıların güzel bir atasözü var; Oturdular, konuştular, dağıldılar. Bunların durumu bu. Türkiye işin ruhuna uygun şekilde siyasette iki ittifaklı görünüm kazanmıştır. Cumhur İttifakı, ortak hedef birlikteliğiyle milletin huzurundadır. Öteki ittifak ise 6’lı masa ile kamuoyuna çıkmakla beraber, hangi amaçla kurulduğu bilinmeyen amorf bir yapıdır. Ucube bir teklif çıkarttılar. Gözden geçirdim. Masanın etrafındakiler artı altındaki bunlara ne verirsek mutlu olurlar buna çalışmışlar. Birisinin derdi kapanan belediyeler öbürünün derdi Gömü yardımlarını minimum bire çekip her insanın nasibini alması.”


NTV’yi toplumsal medyadan takip edin

Yoruma kapalı.