Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ülkemizi dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına çıkaracağız – Son Dakika Türkiye Haberleri

(*10*) Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’da Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) 28. Olağan Genel Kurulu’nda konuşuyor.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

”İşçi ve işveren kesimi arasındaki diyalog kuvvetli olmadığı süre toplumsal huzursuzluk yaşanması kaçınılmazdır. Biz iktidara geldiğimiz günden beri tüm kesimlerin hassasiyetlerini dikkate alan politikalar uygulamaya hususi ehemmiyet verdik. Emek harcama yaşamını tüm taraflarıyla dinledik. Son dönemde işverenlerimizle yakın mesai yaptık.

Geçtiğimiz 20 yılda asırlara karşılık demokrasi ve kalkınma adımları ekonomide de zamanı dönüşümlere yol açmıştır. Makroekonomik göstergeleri ülkemizin hangi alanlarda 3-5-10 kat büyüdüğünü takip ediyorsunuz.

En basitinden dünya ulusal gelir sıralamasında bugün bulunduğumuz yerin iki kat üstünde bir yere ulaşabilecekken birazcık daha sabretme mecburiyetinde kaldık. Küresel krizleri fırsata dönüştürerek ülkemizi dünyanın en büyük ilk 10 ekonomisi arasına çıkaracağız. Bizim kaderimiz artık birilerinin elinde değil artık kaderimizi milletimizin kendisi belirliyor.


NTV’yi toplumsal medyadan takip edin

Yoruma kapalı.