Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan, 6’lı masanın anayasa teklifine eleştiri – Son Dakika Türkiye Haberleri

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 5,9 büyüklüğünde depremin meydana geldiği Düzce’yi, “Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi” duyuru ettiklerini deklare etti.

TÜRKİYE BÜYÜMEDE 2022’Yİ REKOR DÜZEYDE KAPATACAK”

Ekonomideki gelişmelere de değinen Erdoğan, bu senenin üçüncü çeyrek gelişme rakamlarına ilişkin,”Resesyon endişesinin arttığı dönemde Türkiye’nin büyümesini sürdürmesi kıymetlidir. İnşallah, 2022’yi üstün dereceli düzeyde kapatarak, 2023’e iyi bir giriş yapacağız” dedi.

Cumhurbaşkanı, zincir ve öteki marketlerle ilgili ‘Fiyat İstikrar Komitesi’ni kurararak fiyat farklılıklarını gidermenin yollarını arayacaklarını da deklare etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyleki:

”Büyük Türkiye hedefimize adım adım yaklaşıyoruz. Pendik-Sabiha Gökçen metro hattı ile İstanbul’un trafiğine yeni bir nefes borusu açtık. Togg fabrikası ile ülkemizin ilk yerli ve ulusal otomobilin seri üretim heyecanını yaşadık. Artvin-Yusufeli Barajı ve Hidroelektrik Santrali’ni faaliyete geçirdik.

”DEPREMİN YAŞANDIĞI DÜZCE’Yİ ‘GENEL HAYATA ETKİLİ AFET BÖLGESİ’ İLAN EDİYORUZ”

Iktisat dış ilişkiler terörle savaşım sığınmacı problemi mevzusu. Bu 4 ana başlığı her şeyden ilkin biz başardık başarıyoruz başaracağız. Geçen hafta 5,9 şiddetinde depremle sarsılan Düzce’yi ‘Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi’ duyuru ettiğimizi açıklamak isterim. Böylece afet sonrası telafi ve ihya çalışmalarımızı daha süratli şekilde yürütebileceğiz.

”YALANLAR DÜNYASIYLA MİLLETİN KARŞISINA ÇIKACAK”

Seçim yaklaşıyor. Bay Kemal tamamen bir yalanlar dünyasıyla milletin karşısına çıkacak.

6’LI MASANIN ANAYASA ÇALIŞMASINA ELEŞTİRİ

Türkiye yeni yönetim sistemiyle, bilhassa söylüyorum, bunların güçlendirilmiş parlamenter demokrasi, bu tür palavralarına aldanmayın, buradan bir şey çıkmaz. İranlıların güzel bir atasözü var; Oturdular, konuştular, dağıldılar. Bunların durumu bu. Türkiye işin ruhuna uygun şekilde siyasette iki ittifaklı görünüm kazanmıştır. Cumhur İttifakı, ortak hedef birlikteliğiyle milletin huzurundadır. Öteki ittifak ise 6’lı masa ile kamuoyuna çıkmakla beraber, hangi amaçla kurulduğu bilinmeyen amorf bir yapıdır. 

”UCUBE BİR TEKLİF ÇIKARTTILAR”

Eski Türkiye’nin ipiyle indikleri kuyudan, terör örgütünün güdümündeki partiyi kollayan ucube bir teklif çıkarttılar. Gözden geçirdim. Masanın etrafındakiler artı altındaki bunlara ne verirsek mutlu olurlar buna çalışmışlar. Birisinin derdi kapanan belediyeler öbürünün derdi Gömü yardımlarını minimum bire çekip her insanın nasibini alması. Ayın 3’ünde izahat yapacakmış Bay Kemal. Ikimiz de ayın 3’ünde Şanlıurfa’dayız. Ikimiz de oradan izahat yapacağız. Bu metni tartışmak abesle iştigaldir. Size biz paravan bir şirket kurdurmayız. Togg’a gelmek istediğni söylemiş yönetim kurulu başkanımıza ben de dedim ki Endüstri ve Teknoloji Bakanımızı da alacaksın yanına. ‘O gelecekse ben gelmem’ demiş. (Endüstri ve Teknoloji Bakanı) Varank senden bayağı çekiniyor ya. Bunların kafasıyla dış ilişkiler olur mu? Ege’de Akdeniz’de haklarımızı iyi mi koruyabilirler?

”FİYAT FARKLILIKLARINI GİDERMENİN YOLLARINI ARAYACAĞIZ”

Marketlerde kontrollerimizi daha da sıkılaştıracağız. Fiyat İstikrar Komitesi’ni kurarak takibini yapacağız. Fiyat farklılıklarını gidermenin yollarını arayacağız.

ÜÇÜNCÜ ÇEYREK BÜYÜME RAKAMLARI

Resesyon endişesinin arttığı dönemde Türkiye’nin büyümesini sürdürmesi kıymetlidir. İnşallah, 2022’yi üstün dereceli düzeyde kapatarak, 2023’e iyi bir giriş yapacağız.”


NTV’yi toplumsal medyadan takip edin

Yoruma kapalı.