Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan seçim tarihi açıklaması – Son Dakika Türkiye Haberleri

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda konuşuyor.

Uzun süredir münakaşa mevzusu olan 2023 seçimlerinin tarihi öne çekilebilir.

Erdoğan, ”Mevsim şartlarını dikkate alarak bir ihtimal birazcık öne çekerek tarihini güncelleyeceğimiz 2023 seçiminin önemini en iyi siz bildiğiniz gibi” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye ile 11 yıl sonrasında bakan düzeyinde sağlanan teması da ”Rusya-Türkiye-Suriye olarak bir süreç başlattık. Dışişleri bakanlarımızı bir araya getirecek sonrasında gelişmelere gore liderler olarak bir araya geleceğiz” sözleriyle değerlendirdi.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyleki:

”2023 yılı inşallah hayırlara vesile olacaktır. Kuruluşumuzun 21,5 yılını ve iktidarımızın 20 yılını geride bıraktığımız şu günlerde yeni bir imtihanın daha eşiğindeyiz.

“SEÇİM TARİHİNİ ÖNE ÇEKEBİLİRİZ”

Mevsim şartlarını dikkate alarak bir ihtimal birazcık öne çekerek tarihini güncelleyeceğimiz 2023 seçiminin önemini en iyi siz bildiğiniz gibi.

HEPSİNİ ÜST ÜSTE KOYUN, ÜÇLE ÇARPIN, AK PARTİ ÜYE SAYISINA YETİŞEMİYORLAR”

Üye sayımızı 2018’de 10 milyon sınırına çıkardık. Yargıtay Başsavcılığı tarafınca açıklanan sayılara gore 11 milyon 240 bin üyeyle girdik. Bunların hepsini üst üste koyun, yetmedi üçle çarpın, gene de AK Parti üye sayısına yetişemiyor. AK Parti’nin üye sayısı artık cumhuriyet tarihimiz süresince bir siyasal partinin erişebildiği en yüksek üye rakamıdır.

”TÜRKİYE’NİN FARKI OLUMSUZLUKLARIEN AZA İNDİREBİLMESİ”

Bölgemizdeki her gelişme ister istemez ülkemizi de etkiliyor. Türkiye’nin farkı olumsuzlukları en aza indirebilmesidir.

ŞAM İLE 11 YIL SONRA ÜST DÜZEY TEMAS

Sabah Sayın Putin ile görüştük. Bölgede neler yapabilirizi konuştuk. Rusya-Ukrayna savaşını ele aldık. Türkiye-Rusya ilişkilerini değerlendirdik. Suriye’deki gelişmeler Rusya-Türkiye-Suriye olarak danışma müdafa bakanlarımızın Moskova’da bir araya gelişleriyle bir süreç başlattık. Arkasından dışişleri bakanlarımızı üçlü olarak bir araya getireceğiz.

ESAD İLE GÖRÜŞECEK Mİ?

Sonrasında gelişmelere gore liderler olarak bir araya geleceğiz. Derdimiz bölgedeki sükuneti sağlamak bölgede barışı egemen kılmak. Bugün Sayın Zelenski ile de görüşmem olacak. Putin’le yaptığımız görüşme ve Rusya-Ukrayna ilişkilerini daha yumuşak zemine iyi mi oturtabiliriz bu tarz şeyleri görüşeceğiz.

”MÜCADELEYİ HİÇ BIRAKMADIK”

Bir taraftan ülkemizin gelişme, kalkınma, gelişme seyrini kesintisiz sürdürecek politikaları, öteki taraftan da insanımızı yaşam pahalılığına ezdirmeyecek tedbirleri uyguladığımız bir yılı geride bıraktık. Sancıların, belirsizliklerin, sıkıntıların üzerimize bir kara bulut şeklinde çöktüğü günler de oldu fakat mücadeleyi asla bırakmadık. Tercihimizi ülkemizi büyütme yönünde yapmış olmaktan oldukça oldukça memnunuz. Pazartesi günkü kabine toplantısının peşinden yapacağımız değerlendirmede bu sürecin ekonomik boyutunu ayrıntıyla milletimize anlatacağız.

MUHALEFETE TOGG VE ÇAMLICA CAMİİ GÖNDERMESİ

Bay Kemal (Kılıçdaroğlu), lütfeder de Gemlik’e gidersen, sana rehberlik edecek kişiler de görevlendirebiliriz fakat Endüstri ve Teknoloji Bakanımı da göndermem lazım. Fakat ondan da oldukça korktu mu ne yapmış oldu, ‘O gelirse gelmem’ demiş. Öbürü ‘Oraya 60 bin şahıs gelirse bir kere doldursunlar elini öperim’ diyor.

”BİZ ÖYLE HERKESE EL ÖPTÜRMEYİZ”

Biz o şekilde her insana el öptürmeyiz fakat Büyük Çamlıca Camiimiz nice defalar 60 binleri ağırladı. Hamdolsun. Bizim bu zattan bu ifadeyi duymamız oldukça üzmüştür. Bunu masa çevresinde birileri söyleyebilir fakat onun söylemesi, yazıklar olsun. Öbürü çıkmış (Meral Akşener) ‘Erdoğan Ayasofya’yı açamaz’, açtık. Bunlarda yalan yenilir yutulur şeklinde değil. Hepimiz yapıyoruz yaparız onlar ya seyreder ya konuşur ya da karacılık atar. Ayasofya’yı açacağız dedik açtık müdafa sanayiindeki ülkemizi dışa bağımlılıktan kurtaracağız dedik kurtardık.

”HER ŞEY BÜTÇE İLE YAPILIR ZANNEDİYOR”

Kent hastanelerini inkar ediyor, ‘Bütçeyi nereden koyacaksın’ diyor. Bütçe tekniği nedir insanın haberi yok. Her şey bütçe ile yapılır zannediyor. Bay Kemal finansmanı yönetmenin yolları var. PPP diyoruz Kamu Hususi İşbirliği.

KILIÇDAROĞLU’NA TEPKİ: SENDEN SİRK CAMBAZI DA OLMAZ

Sen aslına bakarsanız anlamazsın bu işlerden. Senden sirk cambazı da olmaz. Bay Kemal ABD’ya gitti oradaki vakfın binasını videoya çekmiş. Davalardan kazandığımız parayı o iki vakfa veriyoruz. Hayırları dokunsun.

”KUMLUCA’YI SEL AFETİNDEN DEVLET OLARAK BİZ KURTARDIK”

Cumartesi günü Antalya’ya gideceğiz. Kumluca ve Büyükşehir belediyesi senin. Sel afeti adlı götürdü Kumluca’yı senin belediyelerini orada ne yapmış oldu? Bay Kemal en küçük bir gayretin olmadı. Anında bakanlarımı Kumluca’ya gönderdim. Kumluca’yı o sel afetinden devlet olarak biz kurtardık. Aynı şekilde Manavgat.”


NTV’yi toplumsal medyadan takip edin

Yoruma kapalı.