Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü’nde görev değişimi – Son Dakika Türkiye Haberleri

Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürü Lütfi Akca, Twitter hesabından yapmış olduğu paylaşımda, emekli olması sebebiyle DSİ Genel Müdürlüğü görevini noktaladığını bildirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Ziraat ve Orman Bakanı Vahit Kirişci’nin takdiriyle Türkiye Su Enstitüsü Başkanlığına devam edeceğini aktardı.

DSİ’den meydana getirilen açıklamada da DSİ Genel Müdür Yardımcısı Balta’nın, Akca’dan Genel Müdürlük görevini devraldığı ifade edildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Balta, DSİ’nin, ülke kalkınmasında mühim bir marka bulunduğunu belirterek, “DSİ’nin hizmetlerinden faydalanmayan tek bir vatandaşımız yoktur. Düne kadar olduğu şeklinde bundan sonrasında da durmadan, yılmadan, yorulmadan ve gece gündüz demeden daha oldukça çalışmaya devam edeceğiz” değerlendirmesinde bulunmuş oldu.

MEHMET AKİF BALTA’NIN ÖZGEÇMİŞİ

1975 senesinde Trabzon’da doğan Mehmet Akif Balta, Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi’nden mezun oldu.

Kısa süre hususi sektörde çalıştıktan sonrasında 2000’de DSİ Çoruh Projeleri 26. Bölge Müdürlüğünde mühendis olarak göreve başladı.

Bu tarihten itibaren DSİ’de çeşitli birimlerde mühendis, şube müdürü, bölge müdür yardımcısı ve bölge müdürü olarak çalıştı.Evli ve iki çocuk babası olan Balta, 29 Temmuz 2021’den itibaren DSİ Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapıyordu.


NTV’yi toplumsal medyadan takip edin

Yoruma kapalı.