Doğum Haritası (Natal Harita) Nedir? Nasıl Çıkarılır?

İnternette bayağı fazla ücretsiz doğum haritası servisiyle karşılaşıyoruz. Bu sitelere göz attığımızda, bir kısmının yalnızca konum ve açılara yer verdiğini, fakat bu değerlerin hangi yön ve alanda yorumlanması icap ettiğini her insanın anlayacağı şekilde ortaya koymakta yetersiz kaldığını görüyoruz. Oysa kafi astrolojik bilgiye haiz olmayanlar yorumlamalı doğum haritası verilerini görmek isterler. Bu sebeple hepimiz de astroasist.com olarak detaylı yorumları sunan bir parasız doğum haritası uygulaması olarak yayınlarımızı sürdürüyoruz.

Yıldız haritalarıyla çalışırken hesaplamada kullanılacak olan verilerin doğruluğu büyük öneme haizdir ki, bazı hallerde birkaç dakikalık yanlışlığın bile tüm ev ve burç konumlarını direkt etkileyeceğini bilmek gerekir. Doğum haritalarının en iyi şekilde çıkarılması ve yorumlarının ortaya konulabilmesi için, doğum tarih ve saatinin kati olarak bilinmesi şartı vardır. Websitemizde parasız bir halde sunduğumuz doğum haritası programı da, gün, ay, yıl ve saat olarak giriş yapacağınız bu veriler dahilinde kişiye hususi doğum haritası sonucunu anlamlarıyla birlikte vermektedir.

Natal (doğum) harita hesaplaması yapmak uzmanlık ve tecrübe gerekliliği içeren, son aşama zor ve karmaşık bir iştir. Bundan dolayı bir kimsenin kendi astrolojik haritasını çıkarması, ihtiyaç duyulan astrolojik donanımlara haiz olunmadığı sürece imkansızdır. Sevindirici haber şu ki, teknoloji çağlarında olduğumuz bu günlerde tüm hesaplamaları sizin için yapabilen bilgisayar yazılımları kodlanmıştır. Hepimiz de uygulamamızı kendi haritanızı kolayca çıkarmanız için yayına aldık.

Uzun seneler evvel astrolojiyle ilgili olanların gök günlükleri aracılığı ile, uzun uğraşılardan sonrasında çıkarmak zorunda kaldıkları doğum haritalarını, günümüzde teknoloji nimeti yardımıyla astroloji bilmeye gerek kalmaksızın hesaplamak ve detaylı yorumlarını görüntülemek mümkün hale geldi.

Astrolog olmasanız da kendinize ilişkin son aşama detaylı doğum haritanızı çıkarabilirsiniz. Haritanızı çıkarmak için doğum gününüze ilişkin tarih ve saat bilgilerini ve koordinat bilgilerinizi formdan seçmeniz yeterlidir. Natal haritamı göster butonunu tıkladığınızda saniyeler içinde haritanızı çıkarmış olacaksınız.

Gök günlüğü denilen dökümanlar belirli bir tarih için tüm astrolojik gezegenlerin konumlarını görmek için kullanılan teknik tablolardan oluşur. Bu bilgilere bakarak, astrolojik gezegen konumlarını görebilirsiniz buna karşın, gerek haritayı tam manada çıkarmak ve gerekse astrolojik işaretleri okuma ve anlamlandırma mevzusunda yetersiz kalabilirsiniz. Haritadaki verilerin okunması sadece eğitimli astrologlar tarafınca yapılabilen epeyce zor bir iştir. Bu mevzuda bir astrologtan ücretli destek alabilir ya da web sitemizin doğum haritası yazılımından faydalanabilirsiniz.

En kısa tabiriyle parasız doğum haritaları astroloji uzmanlarının haiz oldukları bilgilerin teknoloji yardımıyla bilgisayar yazılımlarına aktarılarak sunulan türüdür.

Astrolojik gök haritaları anlık olarak değişse de, bir doğum haritası sahibinin doğduğu ana hususi gök boşluğunun bir resmi olmasından dolayı değişmez ve sabittir.

Doğum (Natal) haritası bir kimsenin doğduğu zamanda bulunmuş olduğu şehre gore astrolojik tesiri olan gezegen ve yıldızların dağılımlarını görmemize olanak elde eden bir haritadır.

Doğum haritası göstergelerinin astrologların yorumuna açık kısımları olsa da, aslına bakarsak çoğu zaman aynı şeyleri ifade eder. Bundan dolayı bire bir olmasa dahi değişik astrologların yorumlamaları bir birleriyle örtüşür.

Parasız Yükselen Burç Hesaplama Sistemi (ASC Ascendant)

Yükselen burcun bulunması için gök günlüğü verilerinden faydalanılır. Bu kaynaklar astrolog olmayanlar için anlamlandırılamayan karmaşık bilgilerden oluşur. Gök günlüklerinden tam olarak yararlanmak için astrolojik olarak uzmanlık seviyesinde data ve beceri sahibi olmak gerekir. 1. Evin hesaplanmasında en garantili yöntemlerin başlangıcında bir astroloji uzmanından hizmet almak ve çeşitli yazılımlar kullanmak gelir. Tamamı parasız astroloji uygulamamızı da bu niyetle güvenerek kullanabilir, yükselen burcunuzu kati bir doğrulukla bulabilirsiniz.

Genel anlamda internette yükselen burç tespit metotları araştırırken bir birine benzeyen kolay çizelgeleri görmüşsünüzdür. Yükselen burcun hesaplanması mevzusunda net netice veren bu şekilde kolay bir yükselen burç hesaplama çizelgesi yoktur ne yazık ki. İncelediğiniz bir çizelgede, coğrafi koordinata yer verilmiyor ve yalnızca Güneşin konumu ve 2 saatte bir yükselen burçlar sıralanmışsa saygınlık etmeyin. Şundan dolayı gerçek yükselen burç bulma işlemlerinde coğrafi konum bilgisi, mahalli saat dilimi ve bununla birlikte ileri/geri saat uygulaması kati öneme haizdir.

Sitemiz aracılığı ile, hiçbir astroloji bilgisine haiz olmasanız bile 1. Ev konumunuzu öğrenebilirsiniz. Takip edeceğiniz yol ise oldukca kolay. Doğal olarak ki doğduğunuz andaki saati kati bir doğrulukla bilmeniz şartı ile. Web internet sitemizdeki yükselen burç bulma kısmına, doğum saatinizi doğduğunuz lokasyonu girin, devamında beliren göster butonunu tıklamanız kafi olacaktır.

1. Evimizdeki burcun ne mana taşımış olduğu ve karaktere olan tesiri, hesaplamanın arkasından ele geçen bilgilerle birlikte verilmektedir. Natal haritada yükselen burcun önemi dış burçtan (Güneş burcu) daha çoktur demekle yanlış birşey söylemiş olmayız. Şundan dolayı 1. Ev (yükselen burç) hesaplandıktan sonrasında tüm astrolojik yerleşimlerin bilgileri da bulunabilecek anlamına gelir. Astrolojide tahminler devamlı yükselene gore yapılır. Bu da yükselenin ehemmiyet derecesini vurgulayan en geçerli bilgidir. Coğrafi konum ve doğum saatinize ilişkin bilgilerle kesinlikle yükseleninizi tespit edin. Bu, kendi özelliklerinizi daha iyi anlamanızı, dış dünyaya iyi mi bir izlenim verdiğinizi süratli bir halde bilme olanağınızı arttırır.

ASC Ascendant tam olarak doğum anında bulunduğunuz coğrafi noktaya gore, doğu yönünde yükselmekte olan burca izafe edilen isimdir. 12 evlik astrolojik sisteme gore çizilmiş olan doğum (natal) haritanızdaki ilk evinizdir. Astrolojiyi oldukca bilmeyenler çoğunlukla kendilerini dış burçlarına gore izah etseler bile, dışarıdan bakılınca dışarıdan daha değişik şekilde görünürler. Şundan dolayı karşıdan görünüş tam olarak yükselen burçla alakalıdır.

Bildiğiniz suretiyle, gün ışığından daha çok yararlanmak amacıyla saatler belirli dönemlerde bir saat ileri yada geri alınır. Son dönemlerde bizim coğrafyamızda bu sistem kullanımdan kaldırılmış olsa da, ASC (Ascendant) burcu bulunacak kişinin doğum senesinde bu uygulamanın olup olmadığı tespit edilmeli ve tüm hesaplama işlemleri bu ayrıntıya gore yapılmalıdır.

Bireysel Güneş Burcu Analizi Parasız Hesaplama

Güneş’in bulunmuş olduğu burcunuz temel karakterinizi ve hayatınızın olağan süreci içinde durağan(durgun) kalan esas özelliklerinizi ortaya koyar. Bu dünyaya yansıttığınız görüntü, gerçek ve içteki parçanızdır. Aslen bir güç deposu olan Güneş, Güneş Sistemi’nin merkezinde bulunur ve buna benzer şekilde Güneş’in konumlandığı burcunuz da benzeri olmayan şahsınıza ilişkin merkezinizi şekillendirir. Güneş’ten gelen özelliklerinizi daha iyi bilmek için websitemizdeki burç hesaplama yazılımından yararlanabilirsiniz. Güneş, zodyaktaki en güçlü yönetici olduğu benzer biçimde, bir doğum (natal) haritasında da en fazla mühim görülen güç olarak görülür. Bu mühim tesir, öz kimliğinizle ve hayatınız süresince nereye doğru evrimleştiğinizle ilişkili kabul edilir. Işığınızı toplumla ne şekilde paylaşıma sunduğunuzu ortaya koymakla birlikte değerlerinizin, hedeflediğiniz şeylerin ve kişilik duygunuzun temel taşını oluşturur. Gençliğin arkasından, Güneş burcunun tesiri yükselir şundan dolayı, kim ve ne olduğunuz özelinde kendinizi daha iyi anlamış olmuş olursunuz.

Parasız Ay Burcu Raporu Çıkarma Servisi

Astrolojik hesaplamaların genelindeki benzer biçimde, Ay burcu tespiti için de doğum bilgilerinin net şekilde bilinmesi gerekmektedir. Bu bölümün doğru olması büyük öneme haizdir, şundan dolayı yalnızca minik bir saat farklılığı tamamen değişik bir burcu izah edebilir, bu yüzden güvenilir olmak adına ne olursa olsun titiz olunması gerekir. Kati saat bilgilerine haiz olmanız halinde, internet sitemizdeki benzer biçimde gelişmiş bir hesaplama sistemi doğru sonucu almanızı elde edecektir.

Kendinizin ya da da doğum bilgilerini bildiğiniz birinin iç dünyasını bilmek için, internet sitemizdeki Ay burcu hesaplama yazılımından faydalanabilirsiniz. Eğer Ay burcunuzun ne işe yaradığını merak ediyorsanız coğrafi konum ve doğum saatinizi forma girmeniz kafi. Peşinden hesaplama butonuna tıklayın. İşte hepsi bu kadar. Eğer başka bir insana ilişkin Ay burcu verilerine erişmek isterseniz o kişiye ilişkin doğum anı bilgilerini, Ay’ın şuanki konumunu bilmek istiyorsanız bu güne ilişkin vakit bilgilerini formdaki ilgili kutucuklara yazmanız gerekiyor. Bu işlemle birlikte ilgili tarih ve saat içinde Ay’ın mevcut konumunu ve o astrolojik pozisyonda ne özelliklerinin bulunduğunu okuyabilirsiniz.

Duygularla ilgili pekçok mevzuda etkili olan Ay’ın natal haritadaki yeri astrologların oldukca önemsedikleri başlıca mevzular arasındadır. Astrolojik haritada, Ay’ın burçlara gore pozisyonu, bilhassa çevremize duygusal olarak iyi mi reaksiyonlar verdiğimizi tespit etmemizi sağlar.

Ay’ın bir anlamda koruyucu olarak Güneş’in çevresinde dönmesi ve Güneş’in ışığını yansıtması benzer biçimde, natal haritamızdaki Ay da kendimizi korurken iyi mi davrandığımızı, kendimizi iyi mi güvende ve rahat tuttuğumuzu gösterir.

Ay’ın bulunmuş olduğu burç iç dünyamızı ifade etmiş olduğu için duygusal tepkilerimizle ilgi pekçok vaka Ay burcumuzla direkt olarak alakalıdır ki, bizlere keyifli gelen işler ve alışkanlıklarımız da burçlardaki Ay’ımızın etkisiyle açığa çıkan mevzular arasındadır. Direkt olarak duygularımızı etkiliyor olması sebebiyle yaşamımızın tüm alanlarını ciddi derecede tesiri altına alabilir fakat, daha önemlisi kurduğumuz ilişkiler üstündeki etkisidir. Bir doğum haritasındaki Ay burcu bir manada sevgi anlamındaki beklentilerimizi, beslenme tipimizi ve ruhsal rahatlama gereksinimlerimiz da yönetir.

Parasız Merkür Burcu Hesaplama Kişiye Hususi Yıldız Haritası

Tanıştığımız kişinin, aslına bakarsanız dış burcu ile değil, Merkür burcu ile muhatap oluruz. Merkür konumumuz fikir şeklimizi, yazı yazma yeteneğimizi ve diğerleriyle iletişime iyi mi geçtiğimizi söyler. Merkür konumunuzdan aldığınız etkiyi anlayabilmek için Merkür burcu bulma sistemimizi vasıtasıyla hesaplama işleminizi yapmalısınız. Yerleştiği burca gore değişik anlamlar içeren Merkür burcu, zeka potansiyelimizi ve bu zekamızı nereye yönlendirdiğimizi gösterir. Merkür’ün doğum haritasındaki konumu, vakaları anlama, data edinme ve başkalarıyla temas kurma biçiminizi temsil eder. Merkür yerleşimimiz yazışma yöntemimiz üstünde tesirli olduğundan, ve fikir sistemimizi ifade ettiğinden dolayı, hayatımızın her yönünü tesiri altına alır.

Venüs Burcu Nedir? En İyi Venüs Burcu Hesaplama Servisi

Venüs dolaşım halindeyken, bir günde kabaca bir derecelik mesafe kat eder. Bu hızla bir burçta tam olarak bir ay geçirdiği manasına gelir. Bununla beraber her 18 ayda bir retro haline girer ki, Venüs’ünüzün konumunu belirlemenin en iyi yolu doğum haritasından yararlanmak ve doğduğunuz anda hangi burçta bulunduğunu belirlemek için bir Venüs burcu hesaplama yazılımı kullanmaktır. Astrolojik hesaplamalarda Venüs değerlerle ilgili olduğundan güzel duyu anlayışımız ve maddi varlıklarımızla ilişkilerimizin yöneticisidir. Sadece daha önemlisi, burçlardaki Venüs sevgiye bakışımızı, şefkat gösterme biçimimizi, aşkı iyi mi yorumladığımızı haber verir. Sevgilinizle aranızdaki uyumluluğu hesaplamak için Güneş burcundan hareketle yorumda bulunmak iyi bir düşünce olabilir sadece, Venüs burcu yorumu direkt aşkın kalbine inmenin en kati yoludur.

Mars Burcu Bulma Mars Burcu Hesaplama

Diğerlerine gore Mars hareketini hızla sürdüren bir gök cismidir ve hangi vakit diliminde retro hareket ettiğine bağlı olarak iki ila yedi ay içinde bir burçta kalabilir. Mars’ın tüm zodyağı dolaşması ortalama 2 yıl sürer. Bu 2 senelik döngüyü net olarak saptayabilir, şu anda neler yaşadığınıza ve iyi mi hissettiğinize gore notlar alırsanız, önümüzdeki tesirinde iyi mi hareket edeceğiniz ve gücünüzü iyi mi koruyacağınız hakkında ipuçları almış olmuş olursunuz. Mars burcunuzun özelliklerini idrak etmek, iyi mi harekete geçtiğiniz ve motivasyon kazanmak için ihtiyacınız olan şeyler hakkında düşünce verici bir işlemdir. Bu data, enerji yüklenmenize ve hayatınızı kolaylaştırmanıza olanak tanıyabilir. Haritanızdaki Mars’ın konumunu kolay bir halde saptamak için Mars burcu hesaplama yazılımı kullanmakta mühim derecede yarar vardır.

Jüpiter Burcu Nedir? Iyi mi Yorumlanır? Parasız Servis

Jüpiter burcunuz, sizinle ilgili tahmin ettiğinizden daha çok mevzuyla ilgilidir, idrak kapasitenizi genişletme ve bilincinizi yükseltme yöntemlerini su üzerine çıkarır. Genişlemeyi ifade eden Jüpiter genel anlamda öteki özelliklerinin yanı sıra bolca oranda dürüstlük ahlakı da getirir. Jüpiter’in yer almış olduğu burcu gerçek manada anlamış olmanız, hayatınıza daha çok şansı çekmenize olanak sağlar. Haritadaki Jüpiter’i bilmenin değişik yolları vardır. Bir astroloji programından yararlanarak tek tıklamayla Jüpiter’inizin konumlandığı burcu hızlıca hesap edebilirsiniz, heralde doğuma ilişkin verilerinizi bilmeniz halinde. Ek olarak web tabanlı Jüpiter transit tablosunu kullanarak tarihleri ​​de gözden geçirebilirsiniz. Natal haritanız var ise Jüpiter konumunuzu bu şekilde de tespit edebilirsiniz. Eğer yorumlarıyla beraber bu yerleşime detaylı bir halde bakmak isterseniz Jüpiter burcu öğrenme uygulamamızı kullanabilirsiniz.

Satürn Burcu Nedir? Iyi mi Çıkarılır?

İlk sırada hareket eden Satürn, her bir burçta averaj iki buçuk yıl konaklar ve başlangıç yerine geri gelmesi 28 ila 29 yıl sürer. Astrolojide bu geri geliş zamanına Satürn’ün Dönüşü adı verilir ve bu bir olgunluk göstergesidir. Satürn’ün bu devri aynı yaş grubundakilerin birbirine benzeyen yaşam dersleri öğrendiği şeklinde kabul edilir. Internet sitemizdeki Satürn burcu öğrenme programı vasıtasıyla Satürn’ün bulunmuş olduğu konumu hesaplayabilirsiniz. Natal haritada, Satürn’ün konumu, kendi sınırlamalarımızı, korkularımızı ve sorumluluklarımızı ortaya koyar. Satürn’ün konumu, sorumluluklarımızı iyi mi yerine getirdiğimizi açığa çıkarabilir ve bununla birlikte, normalde dışa vurmakta güçlük çektiğimiz ve üstelik karakterimizin temel parçası olarak kabullendiğimiz özellikleri de gösterir.

Yoruma kapalı.