Doktor ‘morfin bağımlısı yaptığı  hastasından 700 bin lira aldı’ iddiası – Son Dakika Türkiye Haberleri

İstanbul Esenyurt’ta bir doktorun morfin bağımlısı haline getirmiş olduğu hastadan 700 bin lira almış olduğu iddia edildi.

İddiaya nazaran 25 yaşındaki E.Y , böbrek taşı şikayetiyle hususi bir tıp merkezine başvurdu.

Hastanede görevli tabip Muzaffer B., kendisine ilaç tedavisi uygulanacağını ve rahatlatacağını söylemiş oldu. Hastaya, tabip tarafınca morfin enjekte edildi.

Morfin alınca ağrıları azalan hasta Erol Y., gün aşırı hastaneye gitmeye başladı. Her gidişte tabip tarafınca hastaya morfin enjekte edildi.

KARA LİSTEYE ALINDI

Sadece bir süre sonrasında günlük doz miktarının artması ile Erol Y. hastane tarafınca kara listeye alındı.

Doktor Muzaffer B., artık morfin bağımlısı hale gelen hastası Erol Y.’ye bu kez başka çözümler önerdi. Dışarıdan temin edilen morfin, bir hemşirenin de yardımıyla para karşılığında Erol Y.’ye verilmeye başlandı.

GÜNDE 12 DOZ

Kimi zaman tıp merkezinin otoparkında, kimi zaman de hastanın evine giden hemşire Musa K., hastaya günlük 12 doza kadar morfin vermeye devam etti.

Bağımlılığı artan Erol Y. ise günlük 3 bin TL’yi gören harcamaları karşılamak için ailesinden, akrabalarından borç aldı. Durum, doktora ortalama 700 bin TL parasını kaptıran hastanın eşinin şüphelenmesiyle ortaya çıktı.

İNCELEME BAŞLATILDI

Bunun üstüne E.Y. avukatı vasıtasıyla emniyete giderek doktordan suç duyurusunda bulundu. Polis ekipleri vakayla ilgili araştırma başlattı.

Doktor 'morfin bağımlısı yaptığı  hastasından 700 bin lira aldı' iddiası - 2

Yaşanmış olan süreci özetleyen E. Y., hastanenin kendisini kara listeye alması üstüne doktorun değişik kişler üstünden morfin yazmayı teklif ettiğini söylemiş oldu.

Hastanede 200 lira olan dozun tabip tarafınca kendisine 3 bin liraya yapıldığını söyleyen E.Y., toplamda 700 bin lira ödeme yaptığını öne sürdü. E.Y., “Gönderdiğim paraların dekontları var. Hastanede tabip ve iki hemşire bana ilacı uyguladı. ‘Tedavine iyi gelecek, ağrılarını kesecek’ bu şekilde söyleyerek bana yaptılar. Doktor tedaviyi 12 doza kadar çıkarttı” diye konuştu.

E.Y., dozların kendisine hastanenin acil kısmında, otoparkta ve evinde gizli saklı gizli saklı yapıldığını belirtti. 

İddiaya mevzu olan Avrupa Tıp Merkezi, tabip Muzaffer B ve hemşire Musa K’nın işten çıkarıldığını deklare etti.


NTV uygulamasını indirin, gelişmelerden haberdar olun

Yoruma kapalı.