Doktor noel mesajı yerine ‘kansere yakalandınız’ mesajı gönderdi – Son Dakika Dünya Haberleri

İngiltere’nin Doncaster şehrinde bir aile hekimi, hastalarına Noel mesajı yerine yanlışlıkla “agresif akciğer kanseri”ne yakalandıklarını belirten bildiri gönderdi.

Ülke basınındaki haberlere gore, Askern Polikliniği tarafınca 23 Aralık Cuma günü öğleden sonrasında ameliyat için kayıtlı hastalara Noel yerine “agresif akciğer kanseri” teşhisi konulduğunu belirten kısa bildiri yanlışlıkla gönderildi.

Mesajda hastalara ölümcül hastalıkları olan kişilerin belirli yardımlar talep etmesine olanak tanıyan formu doldurmaları için bağlantı paylaşıldı.

SONRASINDA ÖZÜR MESAJI

Ortalama otuz dakika sonrasında gönderilen ikinci mesajda ise doktorun yanlışlıkla yollanan bildiri için “içten özürlerini” aktardığı ve her insana mutlu tatiller dilemek istediği bildirildi.

“KÖTÜ BİR ŞAKA SANDIM”

Annesiyle aynı mesajı alan hastalardan 42 yaşındaki Carl, ilk başta bunun fena bir latife bulunduğunu düşündüğünü belirterek, “Sigara içiyorum, bu yüzden ‘Benim bilmediğim bir şey biliyorlar mı?’ diye düşündüm. Birazcık oturdum ve bir süre bunun için endişelendim, bu beni hakikaten strese soktu” ifadelerini kullandı.

Aile polikliniği ise vakaya ilişkin basın mensuplarının sorularına cevap vermedi.


NTV’yi toplumsal medyadan takip edin

Yoruma kapalı.