Elnare Kızmaz olayı ile ilgili savcılıktan açıklama geldi: Elnare Kızmaz’a ne oldu, öldü mü? – Son Dakika Türkiye Haberleri

Son olarak Balıkesir’in Kepsut ilçesine bağlı Örenli köyünde kameralara takılan Elnare Kızmaz’dan 22 Kasım’dan bu yana haber alınamıyor. Serçeören köyünde yaşayan 44 yaşındaki Azerbaycan asıllı talihsiz kadının nerede olduğu bilinmezken kuşku okları kocası Ahmet Kızmaz’a yöneldi.

EŞİNDEN MENFAAT Mİ SAĞLADI?

Elnare Kızmaz’ın kız kardeşinin iddialarıyla beraber değişik bir boyuta ulaşan Elnare Kızmaz mevzusu, tartışmalara sahne oldu. Eniştesi Ahmet Kızmaz’dan şüphelenen Aynure Kaçıran, ablasının sertlik gördüğünü öne sürdü. Ablasının akıl sağlığının yerinde olmadığını söyleyen Aynure Kaçıran “Görmüş olduğu sertlik onu iyice delirtti. Eniştemin, ablamdan çıkar sağladığından kuşku duyuyorum” dedi.

Ablası Elnare Kızmaz’ın hayatından kuşku duyduğunu dile getiren kız kardeş, “Ablamın yaşamış olduğu yerle son görüldüğü yer içinde mesafe fazlaca uzun. Ablam o yolu yürüyemez, otomobille bırakıldığını düşünüyorum.” sözlerini kullandı.

“KOCASI AÇ BIRAKIP DÖVÜYORDU”

Tanıklar, Ahmet Kızmaz’ın talihsiz hanıma sertlik uyguladığına dair iddialarda bulunmuş oldu. Ahmet Kızmaz’ın eski eşlerini de dövdüğünü dile getiren görgü tanıkları, “Elnare Kızmaz devamlı aç bırakılıp dövülüyordu. Gözlerimizle gördük” ifadelerine yer verdi.

Kendisine yönelik iddiaları reddeden Ahmet Kızmaz ise eşini hiçbir süre dövmediğini öne sürdü. Son dönemde çalışmadığını ve engelli maaşıyla geçindiğini belirten Ahmet Kızmaz, “Ben eşimi seviyordum” dedi. Elnare Kızmaz’ın öldüğünden güvenilir olan Ahmet Kızmaz, cinayeti kimin işlediğini bilmediğini söylemiş oldu.

Elnare Kızmaz olayı ile ilgili savcılıktan açıklama geldi: Elnare Kızmaz’a ne oldu, öldü mü? - 2

BAŞSAVCILIKTAN AÇIKLAMA

Balıkesir Cumhuriyet Başsavcılığı, Kepsut ilçesinde ayrılmış olduğu evine dönmeyen kadının olmasına yönelik başlatılan soruşturmanın sürdüğünü bildirdi.

Balıkesir Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan meydana getirilen açıklamada, Kepsut’a bağlı kırsal Serçeören Mahallesi’nde yaşayan ve epilepsi hastası olduğu belirtilen 43 yaşındaki Elnare Kızmaz’ın, 2 Eylül’de Kepsut ilçe jandarma ekiplerine, değişik kişilerin cinsel saldırısına maruz kaldığını bildirmesi üstüne soruşturma başlatılmış olduğu açıklandı.

Soruşturmada şüpheli olarak görülen E.Ö., M.D. ve İ.K.’nin gözaltına alındığının kaydedildiği açıklamada, E.Ö.’nün çıkarıldığı mahkemece tutuklandığı, M.D. ve İ.K.’nin de adli denetim şartıyla salıverildiği bildirildi. Elnare Kızmaz’ın eşi Ahmet Kızmaz’ın, 22 Kasım’da jandarma ekiplerine, eşine ulaşamadığı bilgisini vermesi üstüne arama çalışmalarının sürdüğünün kaydedildiği açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Kepsut İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Jandarma Kabahat Araştırma ve AFAD ekibinin katılımıyla dron ve iz takip köpeklerinden de faydalanılmak suretiyle yürütülen arama emekleri devam etmekte olup, Elnare Kızmaz’a yönelik gerçekleştiği iddia edilen cinsel hücum suçuyla ve Kızmaz’ın kaybolması vakasıyla ilgili olarak adli soruşturma süreci titizlikle ve etkin bir halde yürütülmektedir.”

Yoruma kapalı.