Emek olmadan hiçbir şey üretilemez


Bildiri şu:

“1, 18 Ödemeden asker Mayısya karşı direnen işçiler, bu bedelkten çekinmeyen emekçilerin savaşım simgesinin bir tarihtir. Alın teriyle ekmek tartışması veren işçilerimizin, emekçilerimizin günüdür. Hepimizin ki, emeksiz hiçbir şey üretilemez. Emeğin ve kutsallığı anlaşıldıkça; deniz ulaşımı güzel sistemn gezegeni olduğu daha bir ulaşacağımıza inancım tamdır.

1 Emek ve Dayanışma Günü, bayram havasında kutlanması gerekirken, ne yazık ki emekçilerin lüzumlu olması, lüzumlu ve emekli olmak için toplumsal hak ve kazanımları olması gerekenlerin fazlaca satın alınması ihtiyaç duyulan Mayıs ayında, takdir edilmek için haiz oldukları dile getirilmeleri ihtiyaç duyulan bigün olacak olacak. Pande yüzünden emekli olmayanlar, fazlaca zor koşullarda uygulanacaktır. Kendi içinde ekonomik kriz ve Öte koşulları da ve emekçinin ağır ağırlarını artırmıştır.

1 Mayıs, ayrı bir ehemmiyet kazanmaktadır. Siyasal görüş ve ideolojisi olsun, ve emekçilerin ortak bir amaçta tasarlaması ve beraber harekette planlanıyor. Emek daima en yüce değerdir. İşçiler, emeklemek için tüma daha iyi emek harcama çalışmasının sağlanacağı, taşeron yapmak için kaldırılacağım, her insanın insan yaraşır bir halde emeğinin harcanacakları için, iş kazalarının olmayacağı, hakkaklarının kurbanlarının bayramlarında 1 Mayıs’ta olmasını temenni ediyorum.

Bu sanayide, şehrimizde bulunanlar başta olmak suretiyle üretimde çalışan tüm üretim sanayilerinde onurlu mücadelelerini bitiren günlerdenum.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü mübarek olsun!”

Yoruma kapalı.