Euro 2022 Kadın futbolu için çok önemli – Alex Scott

İngiltere kaptanı Leah Williamson’ı herhangi bir reklam panosunda veya herhangi bir arabada görmeden şu anda yolda yürüyemem. Görmek harikaydı.

 

Kadın futbolu son 25 yılda yükselmeye devam etti – ancak son iki yılda geri dönüş olağanüstü oldu.

 

Dinleyici sayısını kaydedin. Giriş rezervasyonu. Televizyon görünümleri çoğaldı ve yavaş yavaş bir ev ismi haline geldi. Oyunlarımızın popülaritesinin arttığını gördüm. Çocukken spora başlama deneyimimden çok uzak.

 

Futbol yok, nerede kalacağımı bilmiyorum. Bana çok şey verdi. Futbol benim hayatım. Ama şanslıydım.

 

Küçükken bir kadın futbol maçı olduğunu bile bilmiyordum. Kardeşim ve ben doğu Londra’daki evimin yakınındaki bir futbol kulübünde oynuyorduk.

 

Sonra Tower Hamlets’teki beş kişilik yarışmada yarışırken görüldüm. Birisi Arsenal’de birini tanıyor. Beni imzalarlarsa mahkemeye çağırdı. O zamanlar sekiz yaşındaydım, kardeşimin arkadaşlarıyla tek başıma oynuyordum.

 

16 yaşındayken Arsenal’de bir çamaşırhanede iş buldum. Akşamları antrenmandan sonra Ian Wright ve Thierry Henry gibi erkek sporcuların aksesuarlarını yıkıyorum, kendimi yetiştirmem gerekiyor. Bir çift elbise ayakkabısına güveniyorum. Seyahat masraflarını karşılamak için haftada 50 sterlin alma şansımız oldu ve daha sonra yarı zamanlı bir öğretmenlik işi aldığımda, haftanın orta saha maçından sonra evdeki etkinlikleri listeleyip bir dahaki sefere dersler organize ettikten sonra koçun arkasında olacaktım. gün.

 

Şimdi çok farklı.

 

BBC Sport kitabı Alex Scott: The Future of Women’s Football’u çekerken, tüm günümü Manchester City’nin akademisinde, kulübe seyahat ederek ve kasıtlı olarak on yaşındaki sporcularla tanışarak geçirdim. Mezuniyetten sonra, sınıf ve spor salonu zamanlarının yanı sıra sahadaki boş zamanlarını kullanarak gecede üç saate kadar antrenman yapıyorlar. Ayrıca bir Cumartesi öğleden sonrayı Urmston’da bir kadın futbol maçı izleyerek geçirdim. Manchester’ın küçük bir bölgesinde sadece bir çukur havuzu ama baktığınız her yerde oyunlar var. Görmek inanılmazdı.

 

Arsenal’e kaydolup genç takımlarında oynayana kadar, bir grup genç kadının organize futbol oynadığını asla görmezdim. Bir erkek oyununda bir veya iki oyun bulabilirsiniz. 15 sponsor ve reşit olmayan oyuncuda bir milyondan fazla kayıtlı oyuncu var. Sahip olacakları daha birçok fırsat için heyecanlanmadan edemedim.

 

Bunlar Leah Williamson veya Lucy Bronze gibi modelleri de görebilen kızlar. Oyunda sahip olduğum tek rol modelim Wright ve Henry gibi erkek oyunculardı.

 

Williamson, gazete hakkında konuştuğumuzda, babasının onun için istediği tek şeyin, hayatını spordan kazanmak, futbolu bir kariyer yapmak olduğunu söyledi. Futbolcu olmam mümkün değildi. Birisi Arsenal’de birini tanıyordu ve oradan ayrıldı.

 

Artık genç oyuncuların sizi nereye götüreceğini görmelerinin net bir yolu var. Tek yapmaları gereken televizyonu açmak.

Kaynak: Betox giriş

Yoruma kapalı.