Fırat Çeçen kimdir? Fırat Çeçen kaç yaşında?


IC Tüm ortaklık Yeşil İş Zirvesi’nin ana sponsoru oldu. Peki, IC İçtaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Fırat Çeçen kimdir? Fırat Çeçen kaç yaşlarında?

1972 Ankara doğumlu Fırat Çeçen, 1994 senesinde Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nden mezun olmuştur. 1994 yılından itibaren IC Tüm ortaklık bünyesinde bulunan Proje Müdür Yardımcısı, Genel Müdür Yönetim Kurulu Üyesi ve yardımcısı, bünyesinde barındırmaktadır.

IC Tüm ortaklık’in amiral gemisi olan IC İçtaş İnşaat’ın Yönetim Kurulu Başkanı’dır.

IC İçtaş İnşaat, Türkiye, Rusya, ABD, Orta Doğu, Asya ve Avrupa’da, Orta ayrıcalık modelleriyle (Yap-İşlet-Devret, Yap-İşlet, İşletme Hakkı Devri, Kamu Hususi Sektör İşbirliği) teslim edilen karışık Endüstriyel, Altyapı ve Üstyapı mevzusunda sağlam bir geçmişe haizdir.

Fırat Çeçen yönetimindeki IC İçtaş İnşaat, inşaat ve ayrıcalık projelerini üstlenmiş ve tamamlamıştır. Bunlar içinde Şimal Marmara Otoyolu ve 3. Boğaz Köprüsü inşaatı, St. Petersburg Yüksek Süratli Batı Çevreyolu, Moskova – St. Petersburg Otoyolu (Otoyol 11, 7. & 8. kısımlar), Menemen-Aliağa-Çandarlı Otoyolu inşaatı, St. Petersburg Pulkovo Havalimanı II, Antalya Havalimanı Dış Hatlar. Terminali inşaatı, Antalya Havalimanı Pist ve Apron Havalimanı inşaatı, İzmir Adnan Menderes Dış Hatlar Terminali ve İkinci Tesisleri inşaatı, Ankara-İstanbul Süratli Tren, İzmir Çeşme Marina ve Bomonti Internasyonal Gezim ve Kurultay Merkezi ve New York Türkevi yer verilmiştir.

Bugün itibariyle IC İçtaş İnşaat’ın devam eden girişimi; Türkiye’nin İlk NGS Projesi olan Mersin Akkuyu Nükleer Güç Santrali, Ankara Tuz Gölü Yeraltı Doğalgaz Depolama Genişletme Projesi, İstanbul Mahmutbey-Esenyurt Metro Projesi ve King Khaled Internasyonal Havalimanı Geliştirme Projesi’dir.

Evli ve 1 çocuk babası olan Çeçen, IC İçtaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevine devam ediyor.

.

Yoruma kapalı.