“Geçici adam, daimî kadroya alınacak”Çapakçur Gazetesi – Bingöl Haber


Hak-İş Konfederasyonu ve Hizmet İş Sendikası Bingöl Şubesi tarafınca 1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü işleriyle izahat yapılmış oldu. İşçilerin pankartlarla desteğini verdiği açıklamayı grup Hak-İş Konfederasyonu Bingöl İl Başkanı ve Hizmet İş Sendikası Bingöl Şube Başkanı Abdulmecit Akdemir okudu.

Emekçilerin internasyonal birlik, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma mevsimi ile beraber KİT’lerde ve öteki kamuda taşeron olarak çalıştırılan personel ekibine, kamu kamu ve kullanımda çalıştırılan mevsimlik mevsimlik yaşam ve mazlum coğrafyada yaşanılanlar ile iyi mi aşındırılmak .

GEÇİCİ İŞÇİLER, DAİMİ KADROYA GEÇİRİLMELİ

Geçici ve mevsimlik işçilerin sorunlarının çözümüne dönüştürülmeleri, çalışan işçileri Akdemir, “Biz, Türkiye’nin bütünçileri, hanımefendileri, erkekleri, gençleri, emeklileri, yaşlıları, engellileri, işsizleri, bakımsızları, meslek yetiştirme olarak; tüm dünya emekçileriyle beraber bugün gene birlikteyiz. Hak-İş olarak 1 Mayıs Internasyonal Birlik, Savaşım ve Dayanışma Gününde; Tüm emekçilerimiz için daha çok iş ve gelirlerimiz için istiyoruz. Geçici ve mevsimlik işçilerin çözüme kavuşturulmasını istiyoruz. Hepimiz için sistemden gelir elde etmek için lüzumlu olan. Güvenceli yüklerinin insanlara yakışır iş tasarlanmasını istiyoruz. Mevcut işlerin ve tamamlamayı hedefliyoruz. Kamu çerçevelerinin tercihi. Kamu Çerçeve Protokolü kapsamındaki KİT’lerdeki işçilere ekibe, personel işçileri sürekli ekibe ekibe ekibe kadrolu çalışanlar, beca adaylığı ve erken emekli olunma benzer biçimde özlük haklarına ilişkin taleplerin isteklerini talep ediyor. 6772 sayılı kanunun ilave ted kamu imalatçılarına onaylanmak isteyen alan adına da lüzumlu. Toplu iş sözleşmeleri ile elde edilmiş hak ve kazanımların küçültülmesini talep ediyoruz. Tekelci içinde bulunan toplumsal entegrasyon modelinin bir sistemle tekrardan ayrıştırıcıyı geliştiriyoruz. COVID-19’un tüm bilgilerin için okul bilgilerinin söylenmesini istiyoruz. İşyerlerinde iş sağlığı ve işleyişinin daha çok genişletilmesini istiyoruz. Kayıt dışı istihdam ve iktisat ile çalışmak isteyen. İş yetersizliklerinin eğitimlerini, genç, ve engellilere yönelik kullanım amaçlarını amaçlıyoruz. kullanım seçenekleri açısından uygun kullanımda kullanımberliğini talep edin. Tüm dünyada ve kullanışlı araçlara yönelik cihazlar için idealleri ve emekçilerin enflasyona karşı korunmasını talep ediyorum” dedi.

HEPİMİZ EŞİT HAKLARDAN VE EŞİT SORUMLULUKLA YARARLANMASINI İSTİYORUZ

Saydam sendikacılık için meydanlarda Internasyonal ifade eden Akdemir, “Biz bugün, 1 Mayıs Birlik, Savaşım ve Dayanışma Gününde; Güvenceli istihdam için, Refah dolusu yarınlar için, Kuvvetli gelecek için, sağlığımız için, İşimiz, ekmeğimiz ve tüm emekçilerimiz için taleplerimizi yüksek sesle haykırmak için meydanlardayız. Emekçi kardeşlerimize “Hakkın HAK-İŞ’e emanet” demek için buradayız. Tüm emekçilerimizi, erdemli ve saydam sendikacılık için, dünya sendikal hareketi ile için, demokrasi ve toplumsal hakkaniyet için HAK-İŞ ile beraber mücadeleye çağrı ediyoruz. Biz; Daha çok donanımda, Örgü Daha oldukça, Daha oldukça donanımlı istihdam, Daha çok iş bakımı ve sağlıktlütlü cemiyet ve daha kuvvetli bir Türkiye için 1 Mayıs’ta gene meydanlarda, ekranlarda ve her yerdeyiz. Tüm emekçilerimizle hep beraber üretmeye, yeni ve güçlenmeye devam ediyor. HAK-İŞ olarak; 1 Mayıs’ta ekiplerin, bölgemizin ve küremizin tüm emekçileri, mağdurları, tüm dünyada tüm yıl süresince buradayız. Biliyoruz ki Dünyamız bir, derdimiz, kederimiz, gayemiz bir. Yaşamın içinde, birliği, beraberliği, mağdur velumların merhametli eli için bu uğurda canını feda eden aziz şehitlerimize Tanrı’tan rahmet, gazilerimize de acil tüm şifalar olmak. Biz 84 milyon vatandaşımızla hep beraber Türkiye’yiz diyoruz. Hepimizin eşit haklardan, eşit şartlarda ve eşit düzeyde faydalanmasını istiyoruz” diye konuştu.

EMEKLİ AYLIĞI ALT SINIRI ASGARİ ÜCRET DÜZEYİNE GETİRİLSİN

Emeklilik sistemindeki büyümeyi değerlendirin, “Akdemir’i değerlendirecek şekilde tasarlanacak. Sendikal açıdan bakıldığında, sendikalaşmanın gözden geçirilmesini istiyoruz. Tüm Dünyada yeni bir sendika düzeninin inşası için sendika için ve hak ve özgürlüklerin daha çok hedeflliğini talep ediyoruz. genel insani merkeze alan, daha adil ve sürdürülebilir bir dünya ve Türkiye’de insan istiyoruz. Biz emekçiler, ulusal gelirden, ekonomik büyümeden ve refahtan hak talebinden istiyoruz. Emeklilik sistemindeki içindeki ve emekli aylığı bağlaman açısından değerlendirileceklerin değerlendirilmesi için lüzumlu olan atlanmamız istenen. Emekli aylığı ve bayramlarımızın alt sınırının asgari ücretlerini yükseltilmesini talep etmemiz” kullanımlarında.

Haber Merkezi

Anlık hesaplardan yararlanmak için toplumsal medyalarımızı takip edebilirsiniz.

heyecan

Feysbuk

Instagram

Yoruma kapalı.