Gökçek kamu parasıyla eve kavuşmuş! Bakanlık haberciler – Son dakika haberler


Eski ABB Başkanı Melih belediye bütçesi bütçesi satın alınan ve demirbaş incelemesinde yerlerini tespit etmeyen kalemler 58 bin 50 TL değerinde yedi ev mobilyası için soruşturma başlatıldı. Mobilyaların Melih Gökçek’in eşi Nevin Gökçek tarafınca alındığı tespit edildi. İçişleri Bakanlığı Müfettişi, Gökçek yerine, mobilya alımını ortaya çıkaran personel ve ABB müfettişleri araştırma aşamasında. Dosya Bakanlığı tarafınca.

Eski Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Melih Gökçek’in görevden alınmadan bir ay ilkin, 29 Eylül 2017 tarihinde 58 bin 50 TL değerinde yedi kalem ev mobilyası alımı için onay verdiği öğrenildi.

Gökçek’in yerleştirmeden sonrasında yerleştirme demirbaş incelemesinde, mobilyalarn tespit edilemedi. ABB, mobilyaların çocuklarını öldürmek için soruşturma başlattı. İncelemeler mobilyaların, Melih Gökçek’in evi için alındığı öğrenildi.

GÖKÇEK HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULDU

Birgün’de yer edinen habere gore; Gökçek’in belediye parasıyla eve mobilya aldırmasına yönelikler için Teftiş kurulu göreve getirildi. Mevzuyu araştırmakla ABB ekibi, Nevin Gökçek’in firmaya alışverişlerini belirledik. Ek olarak, Nevin Gökçek’in mobilya seçimi için yanında bir de iç mimar olduğu tespit edildi. İncelemelerin arkasından Melih Gökçek hakkında kabahat duyurusunda bulunulmuş oldu.

ABB KARARA İTİRAZ ETTİ

İçişleri Bakanlığı’nca görevlendirilen mülkiye müfettişi, mobilyan alımına ilişkin Melih Gökçek ve Nevin Gökçek’in ifadesine başvuruzken vaka ortaya çıkaran ABB benliğinin tespitlerine yönelik, “İşleme yapılmama” seçimlerine karar verildi. ABB ise söz mevzusu “İşleme yapılmama” sonucuna itiraz etti.

MÜFETTİŞ GÖKÇEK’İN İFADESİNİ ALMADAN DOSYAYI KAPATTI

Ankara Bölge İdare Mahkemesi, kararna doğal olarak ilgili mevzuyla ilgili Bakanlık tarafınca gene aynı müfettiş göreve getirildi. Mahalli mahkeme kararının arkasından tekrardan araştırmalarda bulunan müfettiş, ortaya çıkaran personel hakkında ön incelemede bulunmuş oldu.

Gökçek’in ifadesine başvuranyan müfettiş, ortaya çıkaran personel hakkında da “Soruşturma izni verilmemesi” ile ilgili bilgilerden bahseder.

MOBİLYALARIN DEPODA BULUNDUĞU ÖNE SÜRÜLDÜ

Mevzuyu araştırmakla görevli, mobilyan Gökçe’in evinde değil, mobilya mağazasında mağaza vitrininde satıştan ilkin.

ABB ise satış mağazası ile mülkiye müfettişinin firmasının deposunda bulunduğunu savunduğu mobilyan muhafaza.

Depoda incelemede çizimlerini, raporunda, “dosya ambalajda resimlerini yine gözden geçirdiğimiz ve bizim gördüğümüzü ve ambalajda olduklarında genel olarak aynı olmadığımız haldeki…” sergiyle mobilyaların Gökçek’in yaşadığını bir kez daha doğruladı.

Yoruma kapalı.