Göztepe-Altay maçında fişeği atan zanlıdan “meşale sanmıştım” savunması – Son Dakika Türkiye Haberleri

Göztepe-Altay maçında fişeği atan zanlıdan “meşale sanmıştım” savunması geldi. 

Tribünde yaşanmış olan vakalarla ilgili gözaltına alınarak 30 Kasım’da tutuklanan 19 şahıs içinde yer edinen F.E’nin savcılıkta verdiği ifadede; vakada kullandığı işaret fişeğini pankartın altında bulduğunu, kimseden almadığını söylediği öğrenildi.

”FİŞEK OLDUĞUNU BİLMEDEN YAKTIM”

Vakada yaralanan Mehmet Çakır’ı tanımadığını, öteki bazı şüphelileri Altay taraftarı olmaları sebebiyle tanıdığını aktaran F.E’nin, işaret fişeğini meşale sandığını, fişek bulunduğunu bilmeden yaktığını, karşı tarafı hedef almadığını iddia etmiş olduğu, vakadan dolayı pişman bulunduğunu söylediği kaydedildi.


F.E’nin stada giriş anı

MÜSABAKA 22. DAKİKADA DURDU

Gürsel Aksel Stadı’nda 27 Kasım’daki müsabakada Altay tribünlerinden Göztepe izleyicilerinin olduğu bölüme fişek atılması sonucu yaralananların olduğu bilgisi üstüne 2 ambulans sahaya girmiş, yarışma 22. dakikada durmuştu.

Göztepe-Altay maçında fişeği atan zanlıdan "meşale sanmıştım" savunması - 2
F.E’nin stada giriş anı

KÖŞE DİREĞİ İLE SALDIRI

Bu sırada bir Göztepe taraftarının, köşe gönderini alarak Altay kalecisi Ozan Evrim Özenç’e vurmasının arkasından yarışma dinlence edilmişti.

Kaleciyi yaralayan Mehmet Nihat A. ile tribüne fişek atılarak bir kişinin yaralanmasıyla ilgili gözaltına alınan 28 şüpheliden 19’u tutuklanmıştı.

Yanıcı ve patlayıcı maddelerin bir bölümünün ambulans görevlileri A.G. ve H.K. tarafınca stada sokularak tuvaletteki çöp kutusuna bırakıldığı belirlenmişti.

Yoruma kapalı.