Hakimlik ve Savcılık sınav sonuçları açıklandı: 2022 Adalet Bakanlığı sınav sonuçları ardından sorular ve cevap anahtarı yayımlandı – Son Dakika Türkiye Haberleri

2022 Adalet Bakanlığı Sınavları (Adli Yargı/İdari Yargı/Adli Yargı-Avukat) sonuçları açıklandı.  ÖSYM’den meydana getirilen açıklamada; “2022 Adalet Bakanlığı Sınavları (Adli Yargı/İdari Yargı/Adli Yargı-Avukat) Sonuçları Açıklandı” ifadelerine yer verildi.

ADALET BAKANLIĞI SINAV SONUÇ DUYURUSU

ÖSYM’den meydana getirilen açıklamada “26-27 Kasım 2022 tarihlerinde uygulanan 2022 Adalet Bakanlığı Adli Yargı Egemen ve Savcı Adaylığı Yazılı Yarışma Imtihanı (2022-Adli Yargı), 2022 Adalet Bakanlığı Avukatlar için Adli Yargı Egemen ve Savcı Adaylığı Yazılı Yarışma Imtihanı (2022-Adli Yargı-Avukat) ve 2022 İdari Yargı Egemen Adaylığı Yazılı Yarışma Imtihanı’nın (2022-İdari Yargı) değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır.

Hakimlik ve Savcılık sınav sonuçları açıklandı: 2022 Adalet Bakanlığı sınav sonuçları ardından sorular ve cevap anahtarı yayımlandı - 2

Adaylar, sınav sonuçlarına 27 Aralık 2022 tarihinde saat 10.00’dan itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr web adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle erişebilecektir.” denildi.

Hakimlik ve Savcılık sınav sonuçları açıklandı: 2022 Adalet Bakanlığı sınav sonuçları ardından sorular ve cevap anahtarı yayımlandı - 3

SORULAR VE CEVAPLAR ERİŞİME AÇILDI

26-27 Kasım 2022 tarihlerinde uygulanan 2022 Adalet Bakanlığı Adli Yargı Egemen ve Savcı Adaylığı Yazılı Yarışma Imtihanı (2022-Adli Yargı), 2022 Adalet Bakanlığı Avukatlar için Adli Yargı Egemen ve Savcı Adaylığı Yazılı Yarışma Imtihanı (2022-Adli Yargı-Avukat) ve 2022 İdari Yargı Egemen Adaylığı Yazılı Yarışma Imtihanı (2022-İdari Yargı) adaylarının cevap kâğıtlarının görüntüleri ve cevap kâğıtlarına yapmış oldukları işaretlemelerin optik okuyucular tarafınca okunmasıyla elde edilmiş cevapları ile soruların doğru cevapları, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden 27 Aralık 2022 tarihinde saat 10.15’ten itibaren 10 gün süreyle erişime açılmıştır.

Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresine T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle giriş yapmış olup ilgili imtihanı ve “Cevap Kâğıdı Görüntüleme” ekranını seçerek sınavda kullandıkları cevap kâğıdı görüntüsünü, işaretlemelerini, işaretlemelerinin optik okuyucularla okunması ile elde edilmiş cevaplarını ve doğru cevapları görebilecektir. Ek olarak adaylar, aday cevaplarının ve cevap anahtarının yayımlandığı biçim üstündeki sual numaralarını tıkladıklarında, her sual için oluşturulan yeni pencerede sual kökünü, cevap seçeneklerini ve probleminin doğru cevabı ile ilgili soruya kendilerinin vermiş olduğu cevabı görebilecektir. Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın sual ve seçenek diziliminde görüntülenmektedir. İlgili sayfada, adayların testlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş cevap sayıları ile beraber ham puanları da gösterilmektedir.

Yoruma kapalı.