İğne sonrası ölümüne çifte soruşturma – Son Dakika Türkiye Haberleri

Amasya’da 7 yaşındaki Melis’in meydana getirilen iğne sonrası yaşamını kaybetmesine ilişkin çifte soruşturma açıldı  

Nuran Zehra ve Çağlar Kıymet çiftinin tek evladı Melis Kıymet, boğaz ağrısı şikayetiyle sabah saatlerinde ailesi tarafınca, Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi Şehit Jandarma Uzman Çavuş Kadir Çakı Semt Polikliniği’ne götürüldü. Buradaki tabip tarafınca Melis Kıymet’e antibiyotik iğneyle tedavi uygulandı. Kısa süre sonrasında fenalaşan Melis Kıymet, kurtarılamadı.

Ufak Melis’in cenazesi, savcının incelemesinin arkasından otopsisi için hastane morguna kaldırıldı. Melis’in ölmesiyle ilgili dikkatsizlik iddiaları üstüne adli ve yönetimsel soruşturma başlatıldı.

Morg önünde bekleyen Nuran Zehra Kıymet, “Melis yavrum yok artık, öldürdüler çocuğumu. Benim bir tane yavrum yok artık, benim yavrumu delik deşik ettiler” diye gözyaşı döktü.

VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI

Amasya Valiliği tarafınca vakayla ilgili meydana getirilen açıklamada, “30 Aralık 2022 günü Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi Şehit Jandarma Uzman Çavuş Kadir Çakı Semt Polikliniği’nde yaşanmış olan bir vakada, 7 yaşındaki çocuğumuzun meydana getirilen tıbbi müdahale sonrası yaşamını kaybetmiş olduğu öne sürülmüştür. Yaşanmış olan şüpheli ölüm vakası ile ilgili olarak Amasya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafınca adli soruşturma başlatılmış olup, mevzunun araştırılması için Valiliğimizin talimatıyla yönetimsel soruşturma da başlatılmıştır. Vefat eden çocuğumuza Tanrı’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz” denildi. 

Yoruma kapalı.