İl Milli Eğitim Müdürlüklerine 750 Kamu Personel Alım Başvuruları


MEB il ulusal eğitim müdürlüklerinde çalıştırılmak suretiyle 750 kişilik personel alımı yapılacak. İl Ulusal Eğitim Müdürlüklerine yarışmacı, yazılı ve sözlü ile personel alımında lüzumlu olabilecek şeyler? Haberimizde.

Ulusal Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafınca meydana getirilen son kamu yönetimi ile İl Ulusal Eğitim Müdürlükleri tarafınca çalıştırılmak suretiyle 750 personel alımı yapılacaktır. Belirlenen personel seçimine nazaran personel seçimlerinde seçim yapılır, yazılı ve lügat aşamaları ile belirlenecek.

MEB Teftiş Başkanlığı tarafınca meydana getirilen kişisel eğitim kurulunda bünyesine bağlı ona bağlı her türlü eğitimin ve genel eğitimde denetiminde, işbaşında eğitim, denetim, değerlendirme, araştırma, araştırma ve soruşturma işlerinin 750 kişilik kurulumunda eğitim Müfettiş ekibine personel alınacak.

2022 MEB Personel Alımı 35 Yaş Sınırı olan Müracaat

2022 MEB personel alımı için adaylarda şartlar;

Eğitim Müfettiş yardımcılığı olarak sınava aday adaylık ve sözleşmelilik sürelerinde olmak suretiyle olmak suretiyle müracaat zamanı olan 27 2022 zamanı ile öğretmenlikte minimum sekiz yıl hizmeti olması ve bakanlık kadrolarında devam etmekte olmak,

2022 yılı Ocak ayı başı 36 gün almamış olması,

MEB uzman adaylarının minimum yıl bakanlığa bağlı eğitimde görevlendirilecek.

İl Ulusal Eğitim Müdürlükleri Devlet Personel Alımı Başvuruları

İl Ulusal Eğitim Müdürlükleri devlet satın alma başvuruları için yukarıda belirtilen koşullarda ve kılavuzda belirtilen kullanım koşullarından yararlanılması ihtiyaç duyulan “meb.gov.tr” adresindeki elektronik formül ile 16 Mayıs 2022 zamanı ile 27 Mayıs 2022 arasından seçim yapılması gerekenler.

müracaat kılavuzu

Yoruma kapalı.