‘İntihar etti’ denilen çocuk gelini, kayınpederi öldürmüş – Son Dakika Türkiye Haberleri

Siirt’in Pervari ilçesinde ‘İntihar etti’ denilen çocuk gelini, kayınpederinin öldürmüş olduğu ortaya çıktı. 

Vaka, 12 Ocak 2014’te Yapraktepe köyünde meydana geldi.

12 yaşlarında evlendirilip 13 yaşlarında doğum icra eden ve 14 yaşlarında odasında av tüfeğiyle vurulmuş halde ölü bulunan Yazgı Ertem ile ilgili yürütülen soruşturmada, 8 yıl sonrasında olayın intihar olmadığı ortaya çıktı.

Soruşturma kapsamında 14 Aralık’ta Yazgı Ertem’in kayınpederi Tahir Atak, eşi M.A., Ş.A. ve İ.A. gözaltına alındı.

Şüphelilerin sorgusunda, Yazgı Ertem ile Ş.A. içinde gönül ilişkisi olduğu, durumu öğrenen kayınpeder Tahir Atak’ın kendisine ilişkin silahla Yazgı Ertem’i öldürmüş olduğu belirlendi.

Jandarmadaki işlemlerinin arkasından adliyeye sevk edilen Tahir Atak, dün çıkarıldığı mahkemece tutuklanıp, Batman M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’na götürüldü.

EŞİNE CİNSEL İSTİSMAR CEZASI VERİLMİŞ

Yazgı Ertem’in ölümünün arıdından 17 Mart 2014’te Siirt 1’İnci Ağır Ceza Mahkemesi’nde oluşturulan davada, Yazgı Ertem’in vaka gününde askerde olan eşi M.A.’ya, ‘çocuğa nitelikli cinsel istismar’ suçundan 8 yıl 4 ay, ‘kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçundan da 2 yıl 4 ay olmak suretiyle toplam 10 yıl 8 ay ceza verilmişti.

'İntihar etti' denilen çocuk gelini, kayınpederi öldürmüş - 2

BABA VE KAYINPEDERİN CEZASI ERTELENMİŞ

‘Nitelikli cinsel istismar suçuna yardım etme’ suçundan yargılanan Yazgı Ertem’in babası M.E. ile kayınpederi Tahir Atak’a 4’er yıl 2’şer ay, ‘kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçundan da 1 yıl 3’er ay hapis cezası verilmişti.

Mahkeme heyeti, bu cezaları 5 yıl süreyle denetime doğal olarak tutularak hükmün açıklanmasını geri bırakılmasına karar vermişti.

Yoruma kapalı.