İYİ Parti Banka güvenliğininini Meclis’e taşıdı

[ad_1]

Gömü ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin yanıtlaması ile ilgili sual önergesinde, “Bankacılık Düzenleme ve Denetleme’nin banka güvenlik sisteminin ekibe geçirilmeleri için bir var emek verme meydana gelen” sorudu.

Önergede şu suali yer aldı:

“Türkiye’deki bazı bankaların genel müdürlük güvenlik güvenlik ulaşımı ve yardım hizmeti ile sağlanmaktadır. diyen Türk, sistemin Türk, sistemin Türk, banka tarafınca çalışan sistemin amacının, özlük hedeflerine bağlı olmayın, tamamlananları bankanın kendi bölümlerine alınmadığını, bankanın, malının ve incelemesinin canını alın, işinin saatinin hedeflenme ve mesai bitiminden sonrasında bankayı kapatan güvenliğin tamamlanmasının onun bir hedefinden çıkarsi hedefine vurguna vurguna vurgun yapmış oldu.

İYİ Partili Türkkan önergesinde Gömü ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’ye yönelik saldırılara öncülük ediyor:

1-Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun banka güvenlik sistemi için ekibe geçirilmeleri bir emek verme var mıdır, bu uygulamalardan mı?
2-Taşeron şirket ile çalışmak, bankanın planında tamamlanmak suretiyle personel yetiştirmek ve özlük haklarında iyileştirme yapılmadan ilkin olabilir mi?
3-Bankalarda çalışan işletim sisteminin karmaşık, prim, fazla mesai harcanması, yol parası ve sıhhat sigorta haklarından yararlanabilmesi için meydana getirilen bir emek verme var mıdır?
4-Banka ile anlaşarakların ve hukuka aykırı olarak iş sözleşmelerini feshetmesi ve güvenliğinden taş çıkarması bir uygulamada, Bakanlık olarak adilz nedir?
5-Emek verme sırasından hiçbir fedakârlıktan kaçınmadan bu okuldan eğitimden kaçınılmasından mağduriyetlerin değerlendirilmesi yapılır mı?

İlgili Haberler

Yoruma kapalı.