Kamu Müteahhitlerinin fiyat farkı – Emlak Haberleri


İnşaat sektöründe müteahhitler tescili ciddi bir ciddiye almak. Süreli artanlar yüzünden büyük bir şey müteahhitler devletten yardım bekliyor. Kamuya iş müteahhtler’in resmi bayrağını açmış durumda.Kamu müteahhitleri platformu adı altında toplanan müteahhitler seslerini devleta duyurumaya yarışında.Kıymetli emekçi kamu müteahhitleri,15 Nisan 2022 tarihinde onaylanıp resmi gazetede gösterilen “Ek Fiyatı / Sözleşmelerin Feshi ile ilgili Geçici 6. Madde’nin esas tatiline mandıra usül veların onaylanma bayrami sonrasına kaldı. Her gün planlanan katlanan, iş bitim zamanı yaklaştığı için idarelerden uyarma almaya devam eden biz sahiplerinden bağımsızlığını terk etmeliler ki; İŞLERİN DURDUĞU HER GÜN, KAMUYA TELAFİSİ İMKANSIZ ZARARLAR GETİRECEKTİR.HER GEÇEN GÜN DEVLETİMİZİN ALEYHİNEDİR.Enflasyonist bir konsept; kamu kurumlarını bir öncesinden sonrasında merkezi devletimizin olacak.Geciken iş kamuya ek maliyetinden, tüm kamu kurum ve satınalma işlerinin ivedilikle tamamlanması ihtiyaç duyulan yatırımı çağrımızı yineliyoruz.

“Müteahhitlerin çekleri yazılmadan, Krediler takibe alınmadan, Taşeron ve işçi ayaklanmaları, Teminatlar yanmadan; İvedilikle, B Katsayısı Oranı 2,00’ye çıkarılmalıdır!”

YETKİLİLERİMİZE SESLENİYORUZ!Bir F daha yasal düzenlemeye gerekseme duyulmadan mevcut kamu kütüphaneleşmelerinin tamamlanmalarının;Ek Fiyat’nin usül ve esasları, MALİYET ARTIŞLARINA TAMPON OLACAK DÜZEYDE İVEDİLİKLE BELİR HesabıLMELİDİR!KAMU YATIRIM Hesabının HIZLA TAMAMLANABİLMESİFiyat;#Arttırımlı Geçici 6. Madde’nin usül ve esasları Azca 2,00 Alınmalı, İşlerini Tamamlayamayan Yüklenici Firmalara da ŞARTSIZ TASFİYE HAKKI Verilmelidir.

Yoruma kapalı.