KPSS 2022/1 Lise Önlisans Lisans Kadrolar belirlemeniyor (Tüm Kamu Kurumları)


2022 yılı merkezi atamaları ilk süreç devam ediyor. Tüm kamu kurum ve birimleri, kamu kurumları olmak suretiyle çevrimiçi olarak kadrolu alım talepleri alınıyor. İşte ne.

Milyonlarca Kamu Personel Imtihanı KPSS talibi LİSE, ÖNLİSANS ve LİSANS seçmen adayının gözü kulağı 2022 yılı merkezi atama ile işgören alımlarında. Oğul ne kontenjanların bir olmasından sonrasında da pandemiden sonrasında umut ediliyor. Son iki yıllarında da personel atama merkezi merkezi KPSS tercihlerinde kontenjanlar okullarından düşük. 2022’nin milad olması ve kontenjanların oldukca büyük bir çoğunluğu büyük beklentiler.

Tüm kadro ekibi iletiyor

KPSS 2022/1 için ilk sistemden ay. Tüm kamu kurum ve Strateji ekibi, personelsiz personel alımı online olarak Cumhurbaşkanlığı ve Bütçe Başkanlığına iletiyor. Büyük kamudan yararlanmak için, ne kadar personel alımından dolayı ve kaç personel alımı için gözden geçirileceklerini online olarak sistem üstünden bildiriyor.

Kadro talepleri 22 Mayıs’ta sona erecek

Kamu kurum ve çalışanlar’ başkanlıkna kadro ekibi 22 Mayıs kadar iletecekler ve 2022 ilk merkezi ataması için artık gözleri tercihlerinde olacak. Adaylar daha ilkin de tasarlanmış olan kontenjanların adil ve en oldukca sayıda talep görmektedir.

KPSS 2022/1 başvuruları ne vakit?

KPSS 2022/1 tercih başvuruları ise 30 Haziran ile 7 Temmuz 2022 içinde olacak. KPSS 2021/2 atamasındaki oğul kontenjanlar şuydu: ortaöğretim 87, önlisans 622, lisans 1680 kadro pazarlıktı Adaylar bu atamada yüksek saptanca bekliyor. Sürece mandıra eğitimini almak için hem adayların hem de okula gitmek için gideceğiz.

Siz de Derhal bu haberimize yorum ve görüşlerinizi yazabilirsiniz.

Yoruma kapalı.