Kuzey Irak şehitlerine veda

Irak’ın kuzeyinde yürütülen Pençe-Kilit Operasyonu’nda şehit olan 7 askerin cenazeleri memleketlerine gönderildi. Askerlerden 6’sı terör saldırısında, 1’i ise nöbet tutarken yıldırım düşmesi sonucu şehit oldu. Şehitlerden 4’ü bugün Gaziantep, Giresun, Adıyaman ve Afyonkarahisar’da son yolculuğa uğurlandı.

PKK’lı teröristlerin Irak’ın kuzeyindeKİ saldırısında şehit olan Teğmen Duabey Onur Öztürkmen, Ulusal Müdafa Üniversitesi’nin ilk mezunlarındandı, ilk şehitlerinden biri oldu.
Toplumsal medya paylaşımında, “Erken ölürsem, tüm kıyafetlerimi yoksul insanlara verin, fakirliği bilirim. Anneme sonradan açıklayın bu haberi kaldıramaz” demişti.
Aileyi taziyeye giden teğmenler, şehit babasının isteği üstüne hep bir ağızdan Öztürkmen’in de fazlaca sevilmiş olduğu Harp Okulu Marşı’nı okudu.
Anne Gürcan Öztürkmen, marş süresince bir teğmenin elini tuttu.
Şehidin tek kardeşi Fatih Mehmet Öztürkmen, ağabeyinin askeri paltosunu giyerek törene katıldı.
Babası şehitin merasim kılıcını tabutun üstüne bıraktı.
Şehit teğmen vasiyeti üstüne Gaziantep’te defnedildi.
Pençe Kilit Operasyonu’nda şehit olan Sözleşmeli Er Mehmet Demir’e Adıyaman’da veda edildi.Şehit 21 yaşındaydı, 3 ay ilkin göreve başlamıştı.
Bekar olan Mehmet Demir,, 4 kardeşin en büyüğüydü.
Baba Latif Demir cenazeye şehit oğlunun üniformasıyla katıldı.
Şehidin 7 ve 9 yaşındaki 2 kardeşi de cenaze töreni esnasında asker selamı verdi.
Er İsmail Ünal için Giresun’da cenaze töreni yapılmış oldu.  21 yaşındaki askerin 3 kız kardeşi vardı.
Baba Fehmi Ünal cenazede oğlunun beresini taktı.
Anası şehidi asker selamıyla uğurladı.
Aynı saldırıda şehit olan Sözleşmeli Er Hakan Köroğlu 21 yaşındaydı.Ailesi, sevenleri şehidi Afyonkarahisar’da son yolculuğa uğurladı.
Terör saldırısında şehit olan Uzman Çavuşlar Mustafa Yıldız Samsun’da, Eyyüp Uğurlu Gaziantep’te törenle uğurlanacak.
İki uzman çavuş da 25 yaşındaydı, bekardı.Şehit Mustafa Yıldız, 5 senedir görevdeydi. 2 gün ilkin sözleşmesini yenilemişti.Şehit Eyyüp Uğurlu’nun 7 kardeşi vardı, Annesini ufak yaşta kaybetmişti.
Yıldırım düşmesi sonucu şehit olan Uzman Çavuş Mustafa Işık’a ise Konya’da veda edilecek28 yaşındaki asker hemen hemen 1 senelik evliydi, 4 ay ilkin baba olmuştu.

Yoruma kapalı.