Mehmet Şimşek, Merkez Bankası için önerdiği Gaye Erkan ile görüştü (Hafize Gaye Erkan kimdir?) – Son Dakika Ekonomi Haberleri

HAFİZE GAYE ERKAN KİMDİR, KAÇ YAŞINDADIR?

Hafize Gaye Erkan 1982 yılında doğdu. Türk ekonomist ve mühendis. Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra eğitimine Amerika’da devam ederek finans alanında çalışmaya başladı. Çeşitli mali müşavirlik firmalarında ve bir bankada yöneticilik görevlerinde bulundu. Bazı iş dergilerinin dikkatini çeken genç iktisatçılar arasında seçildi.

İstanbul Erkek Lisesi’nden mezun olan Erkan, Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’ne 1997 yılında üniversite giriş sınavında derece ile girdi. Derecesini birincilikle bitirdikten sonra Princeton Üniversitesi tarafından kabul edildikten sonra yurt dışına taşındı. Princeton’da iki yıllık bir doktora programını bir yılda tamamlayan ilk öğrenciydi. Böylece ülkedeki “en genç finans profesörü” unvanını elde etti.

Daha sonra Harvard Business School’da yönetim bilimi ve Stanford Üniversitesi’nde liderlik alanlarında iki eğitim programı daha tamamladı.

Yoruma kapalı.