Meral Akşener: Meydanın boş olmadığını Saraçhane’de gördüler – Son Dakika Türkiye Haberleri

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında konuştu.

Akşener’in gündeminde İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na verilen hapis cezası vardı. 

“Bugün de, hizmetleriyle milletin kalbini kazanan bir belediye  başkanımızı, hukuksuzluk yöntemiyle diskalifiye etmeye çalıştılar” diyen Akşener, “Dün kendilerine yapılanları, bugün Ekrem Başkan’a hayata geçirmeye kalktılar. Fakat artık bu meydanın boş olmadığını, Saraçhane’de gördüler” dedi.

İYİ Parti olarak İmamoğlu’nun yanında olduklarını söyleyen Akşener, “Bir saniye düşünmedik, bir dakika gecikmedik. Haberi alır almaz yola çıktık. Demokrasimizin sahipsiz olmadığını hatırlatmak için İstanbulluların iradesinin çiğnenemeyeceğini haykırmak için yitirme korkusundan gözü dönenlere karşı dimdik durmak için Saraçhane’deydik” diye konuştu.

“ONLARDAN ÇOK KORKUYORLAR”

Muhalefetin güçlenmesinde Millet İttifakı’nın belediye başkanlarının da katkısı bulunduğunu söyleyen Akşener, “İşte bu yüzden de onlardan fazlaca korkuyorlar. Milletimizin onlara olan sevgisini kıskanıyorlar. Onların önünü kesmek için her türlü rezilliği de yapıyorlar” dedi.

“BORCUN GEREĞİNİ YAPMAK İÇİN YOLA ÇIKTIM”

“Bu yüzden, onlara uzanan elleri kırmak, değişime inanan her insanın, boynunun borcudur” diyen Akşener, şunları kaydetti:

“Ben de 14 Aralık’ta, bu borcun gereğini yapmak için, yola çıktım. İstanbullunun iradesine, vurulmaya çalışılan darbeye karşı tıpkı 2019’daki şeklinde, Ekrem kardeşimizle omuz omuza durmaya gittim. Bundan yirmi yıl ilkin, yaşamış olduğu haksızlık karşısında iyi mi Sayın Erdoğan’ın yanına koştuysam bu sefer de Ekrem kardeşimin yanına koştum. Bundan 20 yıl ilkin iyi mi Emine Hanım’ın yanına koştuysam bu kere da Istek kızımın yanına koştum.”

Yoruma kapalı.