Noterler Arife günü açık mı, kapalı mı? 8 Temmuz Cuma yarın noterler çalışıyor mu?

Noterler Arife günü açık mı, kapalı mı? 8 Temmuz Cuma yarın noterler çalışıyor mu?

Noter onayı, vekaletname verme ve alma, devir işlemleri gibi birçok farklı işlem için kullanılan noterler hafta sonları sadece nöbetçi noter usulü işlem yapıyorlar. Ancak nöbetçi noterlikler resmi tatillerde bulunmuyor. Peki, Arife günü noterlerin çalışma durumu ne olacak?

NOTERLER YARIN AÇIK MI, KAPALI MI, ARİFE GÜNÜ NOTERLER ÇALIŞIYOR MU?

Kurban Bayramı resmi tatili bu yıl cumartesi, pazar, pazartesi ve salı günlerine denk gelecek. Resmi tatil olması nedeniyle bu günlerde noterler kapalı olacaklar. Aynı şekilde arife günü öğleden sonra da resmi tatil olduğu için 8 Temmuz 2022 Cuma günü öğleden sonra noterler kapanacak. Noterde işlem yapmak isteyen kişiler bir sonraki işlem günü olan 13 Temmuz 2022 Çarşamba gününü beklemek zorunda olacaklar.

Noterlerin yanı sıra bankalar, PTT’ler, kargolar daha birçok kurum kapalı olacaklar. Eczaneler nöbetçi usulü çalışacak, hastaneler ise acil bölümlerinde ve aşı bölümlerinde hizmet verecekler.

Arife günü (yarın) bankalar açık mı, kapalı mı? 8 Temmuz 2022 Arife günü bankalar çalışıyor mu? Arife günü (yarın) bankalar açık mı, kapalı mı? 8 Temmuz 2022 Arife günü bankalar çalışıyor mu?

Arife günü (yarın) bankalar açık mı, kapalı mı? 8 Temmuz 2022 Arife günü bankalar çalışıyor mu?

Yoruma kapalı.