Otoyol bariyerlerini kesip çaldılar – Son Dakika Türkiye Haberleri

Bursa’da, otoyoldan tel örgü ve bariyer çaldıkları iddiasıyla gözaltına alınan 3 zanlı tutuklandı.

Bursa Jandarma Komutanlığı ekipleri ve Jandarma Kabahat Araştırma Timleri (JASAT), İstanbul-İzmir Otoyolu’nda yaşanmış olan hırsızlık vakalarına ilişkin emek harcama başlattı.

Otoyola araçla gelen zanlılar M.Ş. (42), R.K. (50) ve M.M’yi (49) yakalayan takımlar, bu kişilerin üstünde ve araçta yaptıkları aramada demir kesici dekupaj testeresi ve kesme uçları, kesilmiş demir kapı zinciri ve çeşitli malzemelerin yanı sıra 2 gram metamfetamin ve uyuşturucu içiminde kullanılan aparat ele geçirdi.

Şüphelilerin, otobana inen demir kapının asma kilit ve zincirini dekupaj testeresiyle çıkardıkları, yol kenarında otoyol şirketine ilişkin tel örgüler ve bunlara ilişkin direkler ile bazı bariyerleri kesip çaldıkları belirlendi. Ek olarak, M.M’nin 25 Eylül’de Gürsu ilçesinde meydana gelen hırsızlığın faili olarak arandığı ortaya çıktı.

Zanlıların çaldıkları malzemeleri Yıldırım ilçesi Arabayatağı Mahallesi’ndeki bir firmaya sattıklarını tespit eden takımlar, bu iş yerinde yaptıkları araştırmada malzemeleri kamyona yüklenmiş helde buldu. Çalınan tel örgü ve bariyerler ile öteki malzemeler, şirket yetkililerine teslim edildi.

Gözaltına alınarak jandarmadaki işlemlerinin peşinden adliyeye sevk edilen 3 şüpheli, çıkarıldıkları nöbetçi hakimlikçe tutuklandı.


NTV’yi toplumsal medyadan takip edin

Yoruma kapalı.