Özgürlük, demokrasi ve kardeşlik ihtiyacı


Diyarbakır’da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, İstasyon Meydanı’nda düzenleme mitingle kutlandı. 1 Mayıs Düzenleme Başkanı Kamuran Taş, “Biz bu şekilde bir memlekette olsun, hoş, hoş, yazabilir, yarışmacı özgür olsun. Biz dünyada, eşit yurttaşlık, sulh ve kardeşlik hakim olsun” dedi.

Abone Ol

Google Haberleri

Diyarbakır’da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, DİSK, KESK, TMMOB ve TTB düzenleme sistemiyle İstasyon Meydanı’nda kutlandı. CHP ve HDP ile bazı siyasal parti flama ve bayraklarının da bulunmuş olduğu miting ortalama 4 saat sürdü.

Mahalli sanatçılarların konser verdiği mitinge anneler halay giydirdi. 1 Mayıs’ı kutladı. Mitingde 1 Mayıs Düzenleme Başkanı Kamuran Öğretmeni, “Açlık ve yoksunluğumuzun mevcut olduğu kişilern, taşeronluğundan yoksunluğun olduğu bir ülkede, yetiştirilemediğimiz, insanca yaşayabileceğimiz bir memleket istediğimiz” dedi.

Taşlarla şöyleki devam etti:

“Emeğin, ucuz güç olarak kullanılmadığı, bir iş olarak kıymet olarak bir gerekseme istiyoruz. Hepimiz, her türlü cezalandırmanın oğlunun yaşamış olduğu, yasaya uyduğu bir istiyoruz. Demokrasinin olduğu, işbırakımı hakkın olması gerektiği bir memleket istiyoruz. Tüm gerekseme olarak hak olarak bir gelecek istiyoruz. Biz burada bir yerden alınsın olsun, eğlenceler, yazmak, hoş geldiniz olsun. Biz öyleki bir memlekette ki, kimsenin kimliğinden, kimliğinden dolayı ikinci derslik yurttaş olarak alim. Biz dünyada, eşit yurttaşlık, sulh ve kardeşlik hakim olsun. Bir ülke için geçerli olacak olan, hepimiz bu şekilde olsun. Hepimiz kentlerde değişkeniz. Hepimiz demokrasiyi tekrardan kuracak olan emekçileriz.”

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Yoruma kapalı.